سینه مردان و زنان

روش بزرگ كردن سينه بدون جراحی + عمل سینه

روش بزرگ كردن سينه

بزرگ کردن سینه‌، همواره یکی از دغدغه‌های زنان است. هرچند مهمترین نقش سینه در زنان، شیردهی به کودکان است، اما از سوی دیگر نباید از نقش مهم آن در تحریکات جنسی غافل بود. فرآیند رشد سینه‌ها از دوران بلوغ جنسی و نوجوانی آغاز و به وسیله هورمون‌های جنسی از جمله پروژسترون و استروژن کنترل می‌شود.

فرم‌دهی و افزایش سایز سینه‌ها به روش‌های مختلف از جمله جراحی و روش بزرگ كردن سينه بدون جراحی انجام می‌شود. البته هر یک از این روش‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارند که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

روش بزرگ کردن سینه با جراحی (عمل سینه)

بزرگ کردن سینه با جراحی (عمل سینه)
بزرگ کردن سینه با جراحی (عمل سینه)

بزرگ کردن سینه توسط جراحی به چندین روش انجام می‌شود. معمولا این روش‌ها علاوه بر افزایش اندازه و سایز سینه‌ها، سبب فرم‌دهی به پستان‌ها نیز می‌شوند. معمولا جراحی‌ سینه تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود که همراه با مزایا و معایبی است که از جمله مزایای آن، ماندگاری بالاست. در زمینه معایب نیز به روش تهاجمی و خطراتی که ممکن است پس از عمل جراحی روی بدهد و همچنین هزینه‌های بالای آن می‌توان اشاره کرد.

روش بزرگ کردن سینه با جراحی: پروتز سینه

بزرگ کردن سینه با جراحی: پروتز سینه
بزرگ کردن سینه با جراحی: پروتز سینه

یکی از روش‌ها برای تغییر و افزایش سایز سینه‌ها‌ که با استفاده از جراحی انجام می‌شود، پروتز یا ایمپلنت سینه است. پروتز سینه، یک ماده سیلیکونی نرم و انعطاف‌پذیر همانند بافت طبیعی پستان‌هاست که به آن ایمپلنت نیز گفته می‌شود. این ایمپلنت در شکل‌های مختلف دایره‌ای یا اشکی موجود است که بسته به انتخاب فرد برای شکل سینه‌ها انتخاب می‌شود. این جراحی، در مدت زمانی یک تا دو ساعته تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. در این روش، پزشک متخصص با ایجاد برشی کوچک روی پوست پستان، پروتز را درون سینه قرار داده تا سبب بزرگی و تغییر شکل آن شود.

ماندگاری پروتز سینه

ماندگاری پروتز بین ۷ تا ۱۲ سال است و البته برخی برای ماندگاری بیشتر پروتز سینه، جراحی لیفت سینه نیز انجام می‌دهند.

روش بزرگ كردن سينه بدون جراحی

روش بزرگ كردن سينه بدون جراحی
روش بزرگ كردن سينه بدون جراحی

روش‌هایی که برای بزرگ کردن سینه بدون جراحی انجام می‌شوند، عبارتند از:

روش بزرگ كردن سينه بدون جراحی: تزریق ژل

استفاده از ژل برای بزرگ کردن سینه یکی از دیگر روش های موقت و بدون جراحی بزرگ کردن سینه است. در این روش باید قبل از تزریق فرد باید سونوگرافی و ماموگرافی انجام دهد تا پزشک از سلامت غدد پستانی او مطمئن شود. تزریق ژل با سوزن یا کانولا ۱٫۵ میلی متری انجام می‌گیرد. پزشک آن را در زیر بافت غدد پستانی تزریق می‌کند. در حین تزریق ژل می‌تواند به سینه ها فرم دهد. این روش جراحی تهاجمی نیست و نیازی به بیهوشی عمومی ندارند. مدت ماندگاری ژل  اغلب  ۲ سال است و نسبتا روشی پر هزینه است.

روش بزرگ كردن سينه بدون جراحی: تزریق چربی

روش بزرگ كردن سينه بدون جراحی: تزریق چربی
روش بزرگ كردن سينه بدون جراحی: تزریق چربی

یک روش دیگر برای افزایش سایز سینه‌ها، تزریق چربی است که در اصطلاح پزشکی به آن «لیپومودلینگ» گفته می‌شود. در این روش، چربی از برخی اعضای خودِ فرد مانند باسن، پهلوها، شکم، ران‌ها یا بازوها گرفته‎شده و به سینه‌ها تزریق می‌شود.

با انجام تکنیک تزریق چربی به سینه، دیگر به روش پروتز مصنوعی سالین یا سیلیکونی نیازی نیست. در این روش که عموما با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود، چربی‌ها با لیپوساکشن برداشته شده و به سینه‌ها تزریق می‌شود. از آنجا که این چربی از بافت زنده بدن خود فرد گرفته‌شده، موجب بزرگی پستان‌ها با ظاهری طبیعی می‌شود؛ بنابراین این روش نسبت به سایر روش‌های دیگر دارای عوارض محدودتری است.

این روش برای افرادی که به‎دنبال افزایش نسبتا کمی در اندازه سینه‌های خود با حالت طبیعی‌تر هستند، مناسب‌تر است. این روش، برای زنان لاغر مناسب نیست، چراکه چربی زیادی برای برداشت و تزریق ندارند.

روش بزرگ كردن سينه بدون جراحی (غیر پزشکی)

روش‌هایی غیرکلینیکی برای افزایش سایز سینه‌ها عبارتند از:

روش بزرگ كردن سينه بدون جراحی: طب سوزنی

یکی از روش‌های افزایش سایز سینه‌ها در زمان کوتاه، استفاده از طب سوزنی است که باید توسط متخصص، این کار انجام ‌شود.برای آشنایی با این موضوع مقاله بزرگ کردن سینه با طب سوزنی را مطالعه نمایید.

روش بزرگ كردن سينه بدون جراحی: طب سنتی

استفاده از برخی گیاهان یا قرص‌های گیاهی در بلندمدت سبب تقویت استروژن و تقویت و رشد سینه‌ها خواهد شد.بسیاری از این موارد در توصیه های طب سنتی وجود دارد. اگر به این موارد علاقه مند هستید مقاله بزرگ شدن پستان ها در طب سنتی را مطالعه نمایید.

استفاده از کرم‌های مخصوص

برخی کرم‌ها یا لوسیون‌های خاص باعث تحریک پستان‌ها و رشد و بزرگ شدن سایز آنها می‌شوند.

روش بزرگ كردن سينه باورزش

روش بزرگ كردن سينه باورزش
روش بزرگ كردن سينه باورزش

با انجام ورزش‌های خاص و تمرین دادن عضلات سینه می‌توان سبب بزرگ‌تر شدن آنها شد. در واقع انواع ورزش برای بزرگ شدن سینه وجود دارد که می توان با انجام مداوم آن به این هدف دست یافت.

استفاده از وکیوم یا بادکش سینه

پمپ بزرگ‌کننده یا بادکش سینه، یک وسیله ایمن پزشکی است که برای افزایش اندازه سینه‌ها به روش طبیعی به‌کار گرفته می‌شود. این دستگاه، از دو لیوان و یک وسیله پمپ‌کننده تشکیل شده است. کششی که پمپ با استفاده از این وسیله در بافت‌ پستان‎ها ایجاد می‌کند، سبب متورم و بزرگ شدن آنها می‌شود.

مصرف پروتئین و مواد استروژن‌دار

با مصرف روزانه پروتئین و همچنین موادی که استروژن بدن را افزایش می‌دهند، می‌توان پس از مدتی سایز سینه‌ها را بزرگ‌تر کرد.

توقع فرد از نتایج بزرگ کردن سینه

توقع فرد از نتایج بزرگ کردن سینه

بزرگ کردن پستان‌ها با نتایج زیر همراه است:

– حجیم کردن پستان‌هایی که به‎طور طبیعی کوچک بوده‌اند.

– سینه‌ها پس از بارداری، شیردهی و کاهش وزن به شکل طبیعی خود بازمی‌گردند.

– ایجاد تقارن در پستان‌هایی که با گذشت زمان دچار عدم‎تقارن شده‌اند.

– شکل طبیعی سینه‌ها بعد از عمل جراحی برای درمان سرطان بازمی‌گردد.

برای بزرگ کردن سینه‌ها، روش‌ جراحی بهتر است یا روش‌های بدون جراحی و طبیعی‌تر؟

روش‌های جراحی برای بزرگ کردن سینه زودتر به نتیجه می‌رسند و ماندگاری بیشتری دارند. البته این روش‌ها ممکن است با عوارض بیهوشی و عمل جراحی همراه باشند. از سوی دیگر، فرد متحمل هزینه‌های بالایی می‌شود. در مقابل، فرد با انجام روش‌های بدون جراحی ممکن است به سرعت به نتیجه دلخواه نرسد و در بلندمدت با اندازه سینه‌ها به حالت طبیعی می‌رسد، اما این روش‌ها معایب و خطرات جراحی را ندارند.

 

چه کسانی بیشتر به بزرگ کردن سینه نیاز دارند؟

کسانی که پس از دوران بلوغ و رشد کامل سینه‌ها، به‌دلایل مختلف از جمله وراثت و ژنتیک، لاغری مفرط، برخی بیماری‌های خاص و… سینه‌های آنها کوچک باقی می‌ماند، بهترین گزینه برای بزرگ کردن سینه‌ها به‌شمار می‌روند. در حقیقت بزرگ کردن پستان‌ها، اغلب برای رفع مشکل سینه‌ کوچک یا عدم‌تقارن سینه‌هاست. با این روش می‌توان سینه‌ای که کوچک مانده است را اصلاح یا بزرگ کرد.

مطالعه بیشتر

مطالعه بیشتر

نمایش بیشتر

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

ویزیت رایگان

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید