سینه مردان و زنان

راهنمای جامع لیفت سینه با طب سوزنی و مزایای آن

لیفت سینه با طب سوزنی

لیفت سینه با طب سوزنی، یکی از روش‌های محبوب است که به منظور بالا کشیدن سینه‌ها و خوش‌فرم کردن آنها رواج پیدا کرده است. اولین بار انجام این روش بین افراد مشهور آغاز شد و از آنجا که روشی طبیعی ، موثر و بدون عوارض بود در گروه‌های مختلف زنان محبوبیت پیدا کرد.

بنا به دلایل مختلف برخی افراد ترجیح می‌دهند، خود را به دست تیغ جراحی نسپارند و به جای آن به روش‌های بدون جراحی روی می‌آورند که طب سوزنی یکی از این روش‌هاست. طب سوزنی برای رفع افتادگی سینه به مدت ۳۰ سال است که در کشورهای شرق آسیا رواج پیدا کرده است.

کاندیدای مناسب لیفت سینه با طب سوزنی

زنان در دوران مختلف زندگی به دلایل مختلف از جمله بارداری و شیردهی، افزایش سن و …. دچار افتادگی سینه می‌شوند.کسانی که به دلایل مختلف افتادگی سینه دارند، می‌توانند برای رفع این عارضه و بالا کشیدن سینه‌ با طب سوزنی اقدام کنند.

برخلاف جراحی سینه که همراه با مشکلاتی مانند درد زیاد، خونریزی، عفونت، به جاماندن اثر جراحی و سایر عوارض است، طب سوزنی برای لیفت سینه روشی طبیعی، بدون درد و جای زخم است، از این‌رو تمام دختران و زنانی که بین سن ۱۶ تا ۶۰ سالگی قرار دارند و از افتادگی سینه خود در رنج هستند، می‌توانند از این روش استفاده کنند.

همچنین زنانی که سینه های کوچک، سینه های نابرابر دارند یا دچار نوک سینه‌های وارونه هستند میتوانند از این روش استفاده کنند.

 زنانی که نسبتاً پستان طبیعی دارند ، ممکن است برای حفظ یا جلوگیری از افتادگی زودرس سینه ، مایل به دریافت طب سوزنی باشند.

لیفت سینه با طب سوزنی برای چه کسانی مناسب نیست؟

بالا کشیدن سینه با طب سوزنی در موارد شدید افتادگی سینه ممکن است که به نحو دلخواه جوابگو نباشد و فرد برای رسیدن به نتیجه دلخواه باید اقدام به عمل جراحی کند. البته طب سوزنی برای کسانی که به بیمارهایی مانند نقص سیستم ایمنی یا انعقاد خون و سرطان مبتلا شده‌اند، مناسب نیست و برای آن­ها توصیه نمی‌شود.

 

مراقبت‌های پیش از لیفت سینه با طب سوزنی

ليفت سينه با طب سوزنی
ليفت سينه با طب سوزنی

پیش از لیفت سینه با طب سوزنی، مراقبت‌های زیر برای فرد ضروری است:

  • انجام دادن آزمایش‌های مورد نیاز از سوی متخصص
  • انجام آزمایش‌های خاص مانند ماموگرافی از سوی متخصص برای تشخیص بیماری
  • ارائه فهرستی از داروهایی که فرد استفاده کرده، به متخصص طب سوزنی
  • پرهیز از خوردن غذای سنگین قبل از عمل طب سوزنی.

 

نحوه انجام لیفت سینه با طب سوزنی

برای لیفت سینه‌ با طب سوزنی، فرد روی یک میز دراز می‌کشد، سینه‌های او توسط پارچه‌ای پوشانده می‌شود و پزشک سوزن‌ها را روی نقاطی تعیین‌شده، که سبب بالا کشیدن سینه‌ها می‌شود، می‌زند. سوزن‌ها حدود 30 تا 45 دقیقه در پوست باقی می‌مانند.

طب سوزنی می‌تواند بر روی غدد درون ریز تاثیر بگذارد و آن‌ها را تحریک کند، می‌تواند به غده هیپوفیز دستور دهد که هورمون آزاد کند، بر روی تخمدان اثر بگذارد و سلول‌های پستان را به طور واکنش پذیر فعال کند تا رشد سینه‌ها را تقویت کند و سبب لیفت آن‌ها شود.

تعداد جلسات مورد نیاز برای لیفت سینه با طب سوزنی

بالا کشیدن سینه با طب سنتی به انجام چندین جلسه درمانی نیاز دارد. تعداد این جلسه‌ها بستگی به شرح حال عمومی فرد مانند سن، میزان افتادگی سینه و … دارد. به طور کلی تعداد این جلسه‌ها می‌تواند بین ۱۵ تا ۴۵ جلسه متغیر باشد که معمولا افراد کم سن و سال‌تر دوره ۱۵ جلسه‌ای را می‌گذرانند و  این تعداد جلسه‌ها باید بین ۲ تا ۳ بار در هفته تا زمانی که فرد به نتیجه دلخواه برسد، تکرار شود.

تعداد جلسه‌ها به یک بار در هفته و بعد دو هفته یکبار و ماهی یکبار کاهش پیدا می‌کند تا نتیجه حاصله در مدت زمان طولانی برای فرد حفظ شود.

مراقبت‌های پس از لیفت سینه با طب سوزنی

پس از لیفت سینه با طب سوزنی فرد باید استراحت لازم را داشته باشد و از انجام فعالیت‌های سنگین، مصرف الکل و کافئین و همچنین استعمال دخانیات و سیگار اجتناب کند. در مقابل استفاده از غذاهای مغذی در این دوران به فرد توصیه می‌شود.

 

مزایای لیفت سینه با طب سوزنی

بالا کشیدن سینه طب سوزنی

بالا کشیدن سینه با طب سوزنی، سبب خوش فرم شدن و زیبایی سینه‌ها می‌شود. بین سینه‌ها فاصله ایجاد شده  و عضله سینه‌ها نیز سفت‌تر از پیش خواهد شد. البته برای نتیجه گرفتن از طب سوزنی، فرد باید صبوری به خرج بدهد؛ چراکه در صورت تکرار و تداوم این عمل است که ترشح هورمون‌ها و خون‌رسانی در بدن اصلاح می‌شود و فرد به نتیجه دلخواه خواهد رسید.

بالا آوردن سینه با طب سوزنی دارای مزیت‌های دیگری به شرح زیر نیز هست:

– برای بالا کشیدن سینه‌ها، طب سوزنی یک روش ایمن و بدون خطر است.

– بالا آوردن سینه با طب سوزنی، یک روش بدون بیهوشی و جراحی و جای اسکار است.

– طب سوزنی موجب گردش خون در نواحی پستان‌ها و تقویت عضله سینه‌ها می‌شود.

– لیفت سینه و طب سوزنی سبب به ایجاد تعادل هورمونی، جنسی و عاطفی و اعتماد به نفس در فرد می‌شود.

–   طب سوزنی عوارض جانبی ندارد، از این‌رو کار و زندگی عادی فرد را پس از این اقدام تحت‌تاثیر قرار نمی‌دهد.

– بالا آوردن سینه با طب سوزنی، نسبت به سایر روش‌ها به‌ویژه جراحی هزینه کمتری دارد.

معایب لیفت سینه با طب سوزنی

به صورت مشخص عوارض جانبی برای بالا کشیدن سینه با طب سوزنی وجود ندارد، اما اگر متخصص طب سوزنی مهارت و تجربه کافی را نداشته باشد ممکن است که کار او سبب  درد، خونریزی یا کبودی شود. همچنین آلوده بودن سوزن یا شکستن آن در بدن، ممکن است همراه با آسیب باشد.

هزینه لیفت سینه با طب سوزنی

هزینه این روش با توجه به شرایط بیمار و تعداد جلسات مورد نیاز او، کلینیک، دکتر متخصص و تجهیزات مورد استفاده می‌تواند متغیر و متفاوت باشد.

به طور متوسط هزینه هر جلسه میتواند بین 200 تا 500 هزارتومان (در سال 1402) متغیر باشد.

لیفت سینه با طب سوزنی به انگلیسی

در انگلیسی به طب سوزنی Acupuncture گفته می‌شود. معادل لیفت سینه با طب سوزنی نیز Breast lift with acupuncture می‌شود.

آیا طب سوزنی برای لیفت سینه به یک میزان برای همه جوابگو است؟

پس از لیفتینگ سینه با طب سوزنی تعادلی در انرژی‌های بدن فرد برقرار می‌شود که امکان دارد برخی عوامل برهم‌زننده تعادل این انرژی‌ها باشند، از همین رو عواملی مانند عادت‌های فردی از جمله، داشتن یک رژیم غذایی مناسب، خواب کافی داشتن، مصرف نکردن مشروبات الکی، نداشتن استعمال دخانیات و سیگار، داشتن آرامش و نداشتن اضطراب، می‌تواند اثرات این لیفتینگ را به نوبه خود افزایش دهد.

آیا بیمه، هزینه‌های طب سوزنی برای لیفتینگ سینه را پوشش می‌دهد؟

در زمینه انجام طب سوزنی برای زیبایی و بالا کشدین سینه‌ها، بیمه هزینه‌ای را پرداخت نمی‌کند.

مدت ماندگاری لیفت سینه با طب سنتی چه قدر است؟

به طور کلی لیفت سینه با طب سوزنی تا زمانی که فرد در سلامت باشد، باقی خواهد ماند. اما افتادگی پستان یک روند طبیعی است که با افزایش سن در حالی که سینه ها انعطاف پذیری و کشش خود را از دست می دهند اتفاق می افتد. طب سوزنی به افراد کمک می‌کند که از ایجاد این عارضه در بدن خود پیشگیری کنند یا زمان آن را به تعویق بیندازند.

 

مطالعه بیشتر

نمایش بیشتر

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

ویزیت رایگان

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید