سینه مردان و زنان

راهنمای جامع کوچک کردن سینه با طب سوزنی

کوچک کردن سینه با طب سوزنی

کوچک کردن سینه با طب سوزنی، یکی از روش‌هایی قدیمی در طب چینی است. در این روش، مناطقی در سینه که چربی در آن جمع شده است، تعیین می‌شود و با انتقال حرارت توسط سوزن به آن مناطق، کاهش سایز اتفاق می‌افتد.

این روش، ۳۰ سال است در چین و آسیای‌شرقی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اوایل اغلب هنرپیشه‌ها و افراد مشهور و سرشناس به‌دلیل طبیعی و موثر بودن و نداشتن عوارض جانبی از این روش استفاده می‌کردند و در حال حاضر، این روش مورد استقبال عموم قرار گرفته و یکی از روش‌های کوچک کردن سینه است.

کوچک کردن سینه با طب سوزنی  به انگلیسی

در انگلیسی معادل طب سوزنی برای کوچک کردن سینه  Breast reduction with acupuncture می‌شود.

این عمل برای چه کسانی مناسب است؟

کوچک کردن سینه با طب سوزنی برای تمام کسانی که از بزرگی سینه‌های خود ناراضی هستند، کاربرد دارد. بزرگی سینه‌ها، معضلی است که زنان به‌دلایل مختلف از جمله از بارداری، شیردهی، تغییرات ناشی از مصرف داروهای ضدبارداری، استرس‌های شدید، افزایش وزن، مسائل ژنتیکی یا ارثی و… می‌توانند به آن دچار ‌شوند. براساس طب چینی، داشتن سینه طبیعی و نرمال به کارکرد درست کلیه، طحال و کبد بستگی دارد. کوچک، ناهمگون یا بزرگ بودن بیش از حد سینه‌ها به کم‌کاری یا مشکلی در این سه ارگان برمی‌گردد و با هماهنگ و تنظیم کردن این سه ارگان، می‌توان سینه‌ای زیبا داشت.

آمادگی قبل از انجام طب سوزنی در سینه

طب سوزنی سینه

قبل از کوچک کردن سینه با طب سوزنی باید مراقبت‌های زیر را انجام داد:

 • انجام آزمایش‌های خاص برای مطئن شدن ازسلامت فرد
 • انجام ندادن فعالیت‌های سنگین
 • ارائه فهرست داروهای مورد استفاده بیمار به فردی که طب سوزنی را برای او انجام می‌دهد.
 • پرهیز از خوردن غذای سنگین قبل از انجام طب سوزنی

مراحل کوچک کردن سینه با طب سوزنی

برای کوچک کردن سینه‌ها با طب سوزنی، نقاطی از سینه مشخص و توسط سوزن‌هایی تحریک می‌شوند. این کار سبب چربی‌سوزی و کوچک شدن سینه‌ها می‌شود. با این روش درمانی، نقاطی که در بدن مشخص شده‌اند با تحریک سوزن‌ها، حرارت بیشتری برای چربی‌سوزی به سمت سینه‌ها انتقال می‌دهند.

مدت زمان انجام طب سوزنی روی سینه

 این عمل ممکن است بین ۳۰ تا ۶۰ دقیقه طول بکشد. این روش درمانی نیاز به انجام چند جلسه درمانی به صورت دوره‌ای دارد. البته تعداد جلسه‌ها برای این روش، بستگی به شرح حال عمومی و سن بیمار دارد. این جلسه‌ها می‌تواند بین ۱۵ تا ۴۵ جلسه متغیر باشد و معمولا افراد کم‌سن‌تر به ۱۵ جلسه‌ درمان نیاز دارند و تعداد جلسه‌ها باید بین ۲ تا ۳ بار در هفته باشد. زمانی که فرد به نتیجه دلخواه برسد، تعداد جلسه‌ها به یک بار در هفته و بعد دو هفته یک‌ بار و پس از آن ماهی یک بار تقلیل می‌یابد تا نتیجه کار با ماندگاری بیشتری همراه باشد.

روش‌های نوین کوچک کردن سینه با طب سوزنی

 روش امبدینگ (embedding) یا کت‌گوت (cutgut)

 یکی از فنون جدید در طب سوزنی، امبدینگ است. در این روش از سوزن‌های ویژه امبدینگ با نخ کت‌گوت (که همان نخ بخیه است) که قابل جذب و سازگار با بدن است، استفاده می‌شود. این نخ‌ در نقاط مشخص شده برای طب سوزنی کاشت می‌شود تا اثرات درمانی مورد نظر را به‌وجود آورد. از زمانی که این نخ‌ها در بدن کاشت می‌شود، به صورت دائم این نقاط تحریک می‌شوند و موجب افزایش سوخت و ساز موضعی یا چربی‌سوزی در سینه‌ها یعنی رساندن خون و حرارت بیشتر به سینه و کاهش اندازه آن‌ها می‌شود.

این نخ پس از 2 تا 5 هفته جذب بدن می‌شود. لبته بسته به نوع نخ می‌توان این مدت را کوتاه یا بلندتر کرد، اما به‌طور متوسط بین 3 تا 4 هفته برای جذب شدن آن زمان نیاز است.

میزان اثربخشی این روش

هر بار که فرد بعد از درمان راه برود، نرمش کند یا برقصد و… نقاطی که نخ در آن کاشته شده، تحریک می‌شوند و میزان سوخت و ساز را در آن نقطه افزایش می‌دهند. از این‌رو هر جلسه امبدینگ به اندازه 10تا 15 جلسه طب سوزنی سنتی اثربخش است.

از جلسه دوم تا سوم امبدینگ، فرد به‌طورکاملا مشخص اثرات درمانی را در کاهش اندازه سینه‌های خود خواهد دید.

 روش طب سوزنی الکتریکی (Electroacupuncture)

در این روش، با استفاده از سوزن‌های باریکی که نقاط خاص بدن را تحریک می‌کنند، کوچک کردن سینه با طب سوزنی انجام می‌شود.

این روش، شکل تغییریافته‌ای از طب سوزنی به‌شمار می‌رود که در آن دو سوزن مورد استفاده قرار می‌گیرد و در طول درمان، یک جریان الکتریکی ضعیف بین این دو سوزن عبور داده می‌شود تا نقاط مربوط به علائم را تحریک و به احیای جریان Qi کمک کند.

 این جریان سبب می‌شود نقاط طب سوزنی نسبت به زمانی که سوزن‌ها با استفاده از تکنیک‌های دستی انجام می‌شود، بیشتر تحریک شوند. به‌عبارت دیگر، این جریان الکتریکی، ویژگی‌های بهبود بخش طب سوزنی سنتی را افزایش می‌بخشد.

در روش الکتریکی، یک جلسه آن بین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه زمان می‌برد که این زمان کمتر از مدت زمان متوسط یک جلسه با طب سوزنی است.

 طب سوزنی الکتریکی، اگر توسط یک فرد باتجربه و ماهر انجام شود، روش بسیار امنی محسوب می‌شود، اما اگر به‌درستی اجرا نشود، امکان دارد سبب جراحت‌های درونی یا حتی شوک الکتریکی شود.

مراقبت‌های پس از عمل

طب سوزنی سینه

 • استراحت کافی به تجویز متخصص طب سوزنی
 • اجتناب از مصرف الکل، سیگار و کافئین
 • مصرف غذاهای مغذی
 • ماساژدرمانی با مشورت متخصص طب سوزنی
 • گرم نگه داشتن بدن
 • انجام دادن ورزش‌های سبک

مزایا

– این روش جایگزینی برای جراحی‌های پرخطر بوده و بدون عفونت، خونریزی و اثر زخم است.

– هزینه‌های کمتری نسبت به سایر روش‌ها دارد.

– اثرگذاری و ماندگاری بالایی دارد.

– عمل کوچک کردن و لیفت سینه در طب سوزنی را به‌طور همزمان می‌توان انجام داد.

خطرات احتمالی طب سوزنی برای کوچک کردن سینه

خطر طب سوزنی سینه

 • اگر بیمار اختلال خونریزی داشته باشد یا داروی رقیق‌کننده خون استفاده کرده باشد، خطرناک است، زیرا ممکن است خون‌ریزی، کبودی و درد در محل‌های درج سوزن ایجاد شود.
 • اگر این عمل در مطب‌های مورد تایید وزارت بهداشت انجام نشود، سوزن استفاده شده ممکن است بیمار را به امراض خطرناک آلوده کند. پس هر فرد حتما برای انجام آن به کلینیک‌های تایید شده برود.
 • در موارد نادر، یک سوزن ممکن است اندام داخلی را بشکند و به آن‌ها آسیب برساند.

هزینه طب سوزنی برای کوچک کردن سینه‌ها در ایران

اگر بخواهیم هزینه‌های کوچک کردن سینه با طب سوزنی در ایران را برآورد کنیم، بسته به تعداد جلسه‌هایی که فرد باید مراجعه کند، شهر، مهارت و تجربه متخصص طب سوزنی، هزینه‌های آن متفاوت خواهد بود. این روش درمانی از دسته عمل‌های زیبایی محسوب می‌شود و هزینه‌ آن را بیمه‌های درمانی پوشش نمی‌دهند.

سوالات متداول

ماندگاری کوچک کردن سینه‌ها با طب سوزنی چقدر است؟

زمانی که فرد طب سوزنی را برای عمل زیبایی سینه خود انتخاب می‌کند، تعادل خاصی در انرژی‌های بدن او به‌وجود می‌آید که برخی عوامل می‌تواند تعادل این انرژی‌ها را دوباره به هم بزند. از همین‌رو عادت‌های فردی یا اجتماعی شخص در ماندگاری طب سوزنی که انجام داده، موثر خواهد بود. با توجه به این موضوع، داشتن خواب شبانه، رژیم غذایی مناسب و سالم، مصرف نکردن مشروبات الکلی، استعمال نکردن دخانیات و سیگار و استرس نداشتن، می‌تواند ماندگاری اثرات درمانی طب سوزنی را افزایش دهد.

آیا روش کوچک کردن سینه با طب سوزنی محدودیت سنی دارد؟

استفاده از طب سوزنی محدود خاصی برای کسی ندارد و تمام دختران و زنان ۱۶ تا ۶۰ سال می‌توانند از این روش استفاده کنند.

نمایش بیشتر

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

ویزیت رایگان

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید