بدنپوست

از 0 تا 100 رفع غبغب با طب سوزنی و مزایای آن

رفع غبغب با طب سوزنی

روش‌های جراحی و غیرجراحی مختلفی برای از بین بردن غبغب وجود دارد. یکی از بهترین روش‌های طبیعی برای این کار، رفع غبغب با طب سوزنی است. طب سوزنی، یک روش سنتی چینی است که برای عارضه‌های گوناگون کاربرد دارد.

برای از بین بردن غبغب با طب سوزنی، سوزن‌های ریز و استریل را در ناحیه زیر گردن و چانه وارد می‌کنند. این کار باعث افزایش گردش خون در این ناحیه می‌شود و کلاژن‌سازی را در پوست تحریک می‌کند؛ بنابراین میزان اکسیژن دریافتی توسط سلول‌های پوستی بیشتر خواهد شد. با این کار، پوست استحکام بیشتری پیدا می‌کند. همه این عوامل، خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش می‌دهند که به مرور زمان باعث رفع غبغب می‌شود.

درمان غبغب با طب سوزنی، ساده است و افراد درد زیادی را احساس نمی‌کنند و در نهایت سوزش خفیف، آن‌ها را آزار می‌دهد. تنها کافی است این کار توسط متخصصی با تجربه در این زمینه انجام شود. افراد حرفه‌ای می‌دانند که سوزن باید دقیقا در کدام چاکراه‌ فرو رود تا نتیجه بهتری حاصل شود.

کاندیدای رفع غبغب با طب سوزنی

روش‌های رفع غبغب متنوع هستند و برای هر شخص ممکن است یکی از آن‌ها پاسخ دهد. گروه‌های زیر بهتر است از طب سوزنی برای رفع غبغب‌ خود استفاده کنند؛

 • افرادی که با رژیم و کاهش وزن موفق به کاهش غبغب‌ خود نشده‌اند.
 • افرادی که به‌دنبال روش‌های جایگزین جراحی برای رفع غبغب هستند.
 • کسانی که غبغب آن‌ها به‌دلیل شل بودنِ پوست ایجاد شده است.
 • افرادی که به‌دنبال روشی بدون‌درد و ساده برای رفع غبغب هستند.

به‌طور کلی می‌توان گفت که رفع غبغب با طب سوزنی برای افراد مختلف قابل انجام است.

نباید‌های رفع غبغب با طب سوزنی

رفع غبغب با طب سوزنی

ساده بودن طب سوزنی باعث‌شده تقریبا تمام افراد بتوانند از آن استفاده کنند. البته این روش برای گروه‌های خاصی از افراد مناسب نیست که عبارتند از؛

 • افرادی که پوستی بسیار شکننده و حساس دارند.
 • افرادی که آلرژی شدید دارند.
 • کسانی که به میگرن شدید مبتلا هستند.
 • افرادی اضافه وزن شدید دارند. (طب سوزنی معمولا باعث کاهش غبغب این افراد نمی‌شود.)
 • افرادی که به‌دنبال درمان‌های سریع هستند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن نتیجه بدهد.
 • افرادی که از بیماری‌های پوستی مانند اگزمای شدید و… رنج می‌برند.
 • کسانی که مشکلات انعقاد خون دارند یا از داروهای ضدانعقاد استفاده می‌کنند.
 • افرادی که دیابت کنترل‌نشده نوع دوم را دارند.

محدودیت‌های رفع غبغب با طب سوزنی

محدودیت رفع غبغب

افرادی که شرایط زیر را دارند نیز به‌طور موقت نمی‌توانند از طب سوزنی استفاده کنند؛

 • افرادی که در ناحیه غبغب آن‌ها زخم یا کبودی وجود دارد.
 • کسانی که به سرماخوردگی یا آنفلوآنزا مبتلا هستند.
 • افرادی که به‌تازگی از روش‌های لایه‌برداری شیمیایی یا میکرودرم و میکرونیدلینگ استفاده کرده‌اند.
 • خانم‌های باردار
 • افرادی که تبخال دارند.

 

دوره رفع غبغب با طب سوزنی

طب سوزنی به اندازه روش‌های جراحی پلاستیک سریع نتیجه نمی‌دهد. افرادی که این روش را انتخاب می‌کنند باید صبور باشند و دوره درمان خود را به‌طور کامل طی کنند. تعداد جلسات و مدت دوره درمان در هر شخص متفاوت است. در ادامه به فاکتورهایی که در تعیین مدت‌زمان مورد نیاز برای رفع غبغب با طب سوزنی نیاز است، اشاره کرده‌ایم.

 • اندازه غبغب
 • اینکه غبغب حاوی چربی اضافه است یا تنها از افتادگی پوست ناشی‌شده
 • میزان مقاومت چربی‌های اضافی زیر گردن و چانه
 • سن فرد

مدت زمان درمان با طب سوزنی به نتیجه‌ای که بیمار انتظار دارد نیز بستگی دارد. بدیهی است زمانی که یک شخص بخواهد غبغب را به صورت کامل از بین ببرد، به جلسات بیشتری نسبت به شخصی که قصد کوچک کردن آن را دارد، نیاز خواهد داشت.این جلسات برای رفع غبغب معمولا یک ساعته هستند.

لازم به ذکر است اگر بیمار در کنار انجام طب سوزنی، رژیم غذایی داشته باشد و از تمرینات ورزشی استفاده کند، نتایج بهتر در زمان کوتاه‌تر به‌دست می‌آورد.

عوارض رفع غبغب با طب سوزنی

عوارض طب سوزنی غبغب

طب سوزنی جزو کم‌عارضه‌ترین روش‌های درمانی به‌شمار می‌رود. پیش از هر چیز بیماران باید توجه داشته باشند که در گروه‌هایی که نباید از طب سوزنی استفاده کنند، قرار نداشته باشند. چنانچه این افراد از طب سوزنی استفاده کنند، ممکن است عوارض شدید‌ی را تجربه کنند. در ادامه به مهم‌ترین عارضه‌های رفع غبغب با طب سوزنی اشاره کرده‌ایم؛

 • خونریزی: در صورتی که بیمار مشکل انعقادی داشته باشد.
 • درد یا کبودی در محل فرورفتن سوزن‌ها: البته کبودی‌ها و زخم‌ها بعد از چند روز بهبود پیدا می‌کنند و جای سوزن‌ها هم روی پوست باقی نخواهد ماند.
 • سرگیجه: این عارضه ممکن است در ابتدای فرورفتن سوزن‌ها یا بعد از خارج کردن آن به وجود بیاید.
 • غش کردن: یکی از عوارض نادر طب سوزنی است که برای بیماران حساس به وجود می‌آید، اما مشکل جدی برای آن‌ها ایجاد نمی‌کند.

 

انتخاب پزشک نامناسب برای رفع غبغب با طب سوزنی

به‌طور کلی تاکنون عوارض گزارش شده از رفع غبغب با طب سوزنی به سازمان غذا و داروی جهانی بسیار کم بوده است. البته در صورت استفاده از سوزن‌های غیراستریل یا چندبار مصرف، احتمال بروز عوارض شدیدی مانند ابتلا به بیماری‌های هپاتیت، ایدز و… وجود دارد؛ بنابراین بیماران باید در انتخاب پزشک متخصص برای این کار توجه بسیاری داشته باشند. همچنین لازم است هنگام کار، بیماران به سوزن‌های مورداستفاده توسط پزشک و رعایت تمام نکات و استانداردهای بهداشتی توجه کنند.

محدودیت‌های بعد از رفع غبغب با طب سوزنی

طب سوزنی محدودیت‌های زیادی ندارد. پوست بیمار تا چند ساعت بعد، کمی حساس‌تر خواهد شد و به همین دلیل لازم است فرد کمی بیشتر از آن مراقبت کند. توصیه می‌شود پیش از بسته شدن زخم پوست، هیچ ماده آرایشی یا کرمی برای پوست استعمال نشود. همچنین بهتر است تا چند ساعت پوست در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار نگیرد.

البته در صورتی که واکنش‌های آلرژیک یا عوارض جانبی در بیمار شدیدتر باشد، لازم است بیمار مطابق با دستور پزشک عمل کند.

مزایای رفع غبغب با طب سوزنی

همان‌طور که گفتیم، روش‌های متنوعی برای رفع غبغب وجود دارد. اما افرادی که روش طب سوزنی را انتخاب می‌کنند، از مزیت‌های زیر بهره‌مند خواهند شد؛

 • طب سوزنی چاکراه‌ها را نیز باز می‌کند. در فلسفه این روش گفته‌شده که طب سوزنی، انرژی یین و یانگ را در بدن به تعادل می‌رساند و باعث سلامتی می‌شود.
 • طب سوزنی می‌تواند مشکل غبغب را به صورت ریشه‌ای حل کند.
 • این روش درد کمتری نسبت به جراحی دارد.
 • استفاده از طب سوزنی ، باعث تحریک کلاژن‌سازی و استحکام پوست نیز می‌شود.

هزینه درمان با طب سوزنی

رفع غبغب با طب سوزنی هزینه‌های متفاوتی دارد. هزینه درمان وابسته به اینکه در چه مرکزی و تحت‌نظر چه پزشکی کار انجام می‌شود، متغیر است. همچنین بیماران مختلف به تعداد سوزن‌های متفاوت و تعداد جلسات گوناگون نیاز دارند. به همین دلیل نمی‌توان هزینه دقیقی برای این کار تعیین کرد.

به‌طور متوسط، هزینه طب سوزنی برای رفع غبغب، بین 500 تا 700 هزارتومان برای هر جلسه در سال 1402 برآورد شده است.

بهترین سن برای رفع غبغب با طب سوزنی چه زمانی است؟

غبغب ممکن است در هر سنی ایجاد شود. انجام طب سوزنی نیز محدودیت سنی ندارد. البته اگر افراد در دوره بلوغ و رشد قرار دارند، بهتر است تا سنین بالاتر صبر کنند، چراکه ممکن است در دوران رشد، دوباره غبغب‌ آن‌ها برگردد. هرچه سن افزایش پیدا کند، افتادگی‌پوست بیشتر می‌شود و کلاژن‌سازی در آن کاهش پیدا می‌کند. به همین دلیل احتمال دارد افراد میانسال به تعداد جلسات بیشتری نسبت به جوان‌ترها نیاز داشته باشند.

آیا جنسیت در نتیجه رفع غبغب با طب سوزنی تأثیر دارد؟

خیر. طب سوزنی می‌تواند هم برای خانم‌ها و هم برای آقایان کاربردی باشد. نتیجه این روش به ژنتیک و واکنش بدن افراد به سوزن‌ها بستگی دارد.

آیا طب سوزنی برای رفع غبغب واقعا نتیجه‌بخش است؟

سرعت رفع غبغب به کمک طب سوزنی زیاد نیست. به همین دلیل برخی از بیماران بعد از یک یا دو جلسه تصور می‌کنند درمان نتیجه‌ای ندارد و آن را رها می‌کنند. اما اگر بیماران دوره درمان خود را به‌طور کامل طی کنند، می‌توانند نتایج مطلوب خود برای رفع غبغب را به‌دست آورند.

مطالعه بیشتر

نمایش بیشتر

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

ویزیت رایگان

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید