پوست

روش از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی در خانه

فهرست محتوای مقاله

روش از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی

رفع موهای زائد ناحیه تناسلی هم برای خانم‌ها و هم برای آقایان اهمیت بسیاری دارد. این موضوع هم از نظر جذابیت برای روابط جنسی و هم از نظر بهداشت جنسی (بهداشت واژن) حائز اهمیت است. رفع موهای زائد ناحیه تناسلی به روش ‌خانگی یکی از مهم‌ترین و موثرترین راهکارهایی است که توسط افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نکته‌ای که باید مورد توجه قرار گیرد، این است که رفع موهای زائد نباید زمانی که پوست این ناحیه آسیب دیده است، انجام شود. بنابراین در صورت وجود سوختگی، زخم، زگیل یا سایر آسیب‌های پوستی در این ناحیه باید از انجام آن خودداری نمود.در ادامه انواع روش از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی در خانه بررسی میگردد. همچنین در صورت تمایل مقاله حذف دائمی موهای زائد ناحیه تناسلی با طب سنتی را نیز میتوانید مطالعه کنید.

بهترین روش از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی
بهترین روش از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی

 

بهترین روش از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی

بدون شک شیو کردن ساده‌ترین و کاربردی‌ترین راهکار برای رفع موهای زائد ناحیه تناسلی به روش ‌خانگی است. زیرا به تجهیزات خاصی نیاز ندارد و در زمان کوتاهی می‌توان تمام موهای زائد را تراشید. برای شیو کردن تنها به یک تیغ تمیز و کرم یا ژل مناسب نیاز است. ژل یا کرم انتخاب شده برای این کار حتما باید بدون عطر و ضد حساسیت باشد. برخی از برندها، کرم‌های مخصوص شیو را عرضه می‌کند.

دو باور غلط در مورد این روش رفع موهای زائد ناحیه تناسلی در خانه وجود دارد. باور غلط اول این است که استفاده از تیغ باعث ضخیم شدن موهای بدن می‌شود. شیو کردن تنها قسمت بیرونی موهای زائد را می‌تراشد و عملا باعث ضخامت موها نخواهد شد.

 باور غلط بعدی این است که شیو کردن باعث سیاهی ناحیه تناسلی می‌شود. این موضوع نیز ارتباطی با شیو کردن ندارد. سیاهی این ناحیه تاحدی طبیعی است. رفع موهای زائد ناحیه تناسلی به روش ‌خانگی در صورتی که به شیوه درست انجام شود، هیچ ضرری برای پوست ایجاد نمی‌کند.

بهترین روش اصلاح موهای زائد ناحیه تناسلی زنان

بسیاری از افراد بدون در نظر گرفتن نکات بهداشتی و مراقبتی، از رفع موهای زائد ناحیه تناسلی به روش ‌خانگی استفاده می‌کنند. به همین دلیل ممکن است عوارضی چون عفونت یا بیماری‌های تناسلی به دنبال داشته باشد. برای شیو کردن حتما باید به نکات زیر توجه شود:

 • حتما باید از تیغ و کرم‌های شخصی استفاده شود.
 • پیش از شیو کردن باید موهای زائد را با آب خیس کرد.
 • سپس ناحیه تناسلی باید به کرم یا ژل مناسب آغشته شود.
 • پوست هنگام تراشیدن باید با دست کشیده شود.
 • تیغ باید در جهت رشد موها روی پوست حرکت کند.
 • بعد از هر بار کشیدن تیغ روی پوست باید آن را در آب و کف فرو کرد یا شست.

روش خانگی رفع موهای زائد ناحیه تناسلی: کرم و پماد

رفع موهای زائد ناحیه تناسلی به روش ‌خانگی با کرم‌ها و پمادهایی که با نام پودر موبر (واجبی) شناخته می‌شوند نیز امکان پذیر است. این کرم‌ها توسط برندهای مختلف و با ترکیبات گوناگونی ساخته می‌شوند. افرادی که پوست‌های معمولی دارند، می‌توانند از محصولات بدون نسخه استفاده کنند. اما افرادی که پوست‌های حساسی دارند، باید تحت نظارت پزشک از این کرم‌ها استفاده کنند. برخی از کرم‌ها به صورت انحصاری برای ناحیه تناسلی ساخته می‌شود.

نتایج روش خانگی رفع موهای زائد ناحیه تناسلی با کرم‌های موبر معمولا بهتر از شیو کردن است و بدن زمان بیشتری بدون مو باقی می‌ماند. این روش برخلاف اپیلاسیون با وکس دردناک نیست و به همین دلیل بسیاری از افراد آن را انتخاب می‌کنند.

 در صورتی که برای اولین بار از کرم‌های موبر برای رفع موهای زائد ناحیه تناسلی به روش ‌خانگی استفاده می‌شود، باید ابتدا آن را امتحان کرد. برای امتحان باید ابتدا مقداری از ماده مورد نظر مانند واجبی یا کرم موبر را به قسمت محدودی از پوست زد. بهترین ناحیه برای این کار پوست بازو یا ران پا است. بعد از چند دقیقه باید ماده مورد نظر را شست. در صورتی که بدن پس از چند ساعت واکنش‌های آلرژیک مانند سوزش، خارش، قرمزی یا دانه نشان ندهد، یعنی فرد حساسیت ندارد. بنابراین می‌توان آن را برای رفع موهای زائد ناحیه تناسلی به روش‌های خانگی مناسب دانست.

روش استفاده از کرم

یکی از روش‌های مفید برای رفع موهای زائد ناحیه تناسلی به روش ‌خانگی استفاده از کرم موبر است که نحوه استفاد از آن بر روی بسته آن درج شده است.

در این روش خانگی رفع موهای زائد ناحیه تناسلی ابتدا باید ناحیه تناسلی را شست و ضد عفونی کرد. سپس باید با کاردک یا وسیله‌ای شبیه به آن ناحیه تناسلی را به کرم‌ آغشته نمود. بعد از ۳ الی ۵ دقیقه باید کرم را به آرامی با کاردک جمع کرد. افرادی که موهای زائد مقاوم‌تری دارند، می‌توانند کمی بیشتر صبر کنند. اما باقی ماندن این کرم‌ها بیش از ده دقیقه روی پوست مضر است. بعد از برداشتن کرم از روی پوست، باید ناحیه تناسلی با آب سرد یا ولرم شسته شود.

روش از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی در خانه با اپیلاسیون با وکس
روش از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی در خانه با اپیلاسیون با وکس

روش از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی در خانه با اپیلاسیون با وکس

این روش برای رفع موهای زائد ناحیه تناسلی به روش ‌خانگی ممکن است کمی دردناک‌تر از روش قبلی باشد. اما رشد مجدد موها در آن، مدت زمان بیشتری طول می‌کشد زیرا مو از ریشه کنده می‌شود.

البته این متد برای افرادی که پوست حساسی دارند، توصیه نمی‌شود. چرا که ممکن است برای آن‌ها باعث خارش، ایجاد جوش، سوزش و حتی ایجاد عفونت شود. استفاده از موم یا وکس در خانه نیز امکان‌پذیر است. اما مراکزی نیز وجود دارند که این کار را به صورت تخصصی انجام می‌دهند.

روش اپیلاسیون با وکس

برای رفع موهای زائد ناحیه تناسلی در خانه با این روش، می‌توان از موم خانگی یا وکس‌هایی استفاده کرد که نیازی به تجویز پزشک ندارند. برخی از وکس‌ها تنها با نسخه فروخته می‌شوند و باید تحت نظر پزشک مورد استفاده قرار گیرند. نکاتی که در ادامه بیان می‌کنیم، باید هنگام رفع موهای زائد ناحیه تناسلی به روش ‌خانگی مورد استفاده قرار گیرد:

 • از پارچه نخی یا پدهای مخصوص اپیلاسیون استفاده شود.
 • پیش از شروع اپیلاسیون ناحیه تناسلی باید تمیز و ضد عفونی شود.
 • موم باید گرم شود و سپس یک قسمت از ناحیه تناسلی به یک لایه نازک موم آغشته شود. سپس باید پد یا پارچه را روی ناحیه قرار داد. البته می‌توان پارچه یا پد را نیز به موم آغشته کرد و آن را روی ناحیه تناسلی گذاشت.
 • دست باید روی سطح پارچه یا پد کشیده شود تا کامل به ناحیه دارای مو بچسبد.
 • سپس باید به آرامی پارچه را در جهت مخالف رشد موها کشید.
 • برخی از افراد تصور می‌کنند که با کشیدن پارچه به یک باره، درد کم‌تر می‌شود. اما این کار به پوست آسیب می‌رساند.
 • در پایان کار، باید پوست را به آرامی شست و خشک کرد. می‌توان از مرطوب‌کننده برای کاهش التهابات پس از آن استفاده کرد.

رفع موهای زائد ناحیه تناسلی با مواد طبیعی

روش از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی با مواد طبیعی

علاوه بر مواردی که ذکر شد می‌توان به رفع موهای زائد ناحیه تناسلی به روش ‌خانگی با استفاده از مواد طبیعی و گیاهی نیز پرداخت که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

موبر خانگی برای ناحیه تناسلی با موم

استفاده از این موم یکی از بهترین درمان‌های رفع موهای زائد ناحیه تناسلی به روش‌های خانگی است. در این روش به 3 قاشق غذاخوری شکر،1 قاشق غذاخوری عسل و 1 قاشق غذاخوری آب لیموی تازه نیاز است. برای تهیه موم ابتدا باید در یک کاسه، شکر را اضافه کرد و آن را با شعله متوسط گرم کرد تا شروع به ذوب شدن کند. سپس عسل و آب لیمو را به آن اضافه کرد و مخلوط را به طور مرتب هم زد تا جایی که یک خمیر غلیظ باقی بماند. سپس صبر کرد تا مخلوط ولرم و خنک شود.

این موم به طور موثری می‌تواند باعث بیرون کشیدن موها از ریشه شود. علاوه بر این، خواص ضد باکتریایی لیمو، همراه با خواص ضدباکتری و ضد التهابی عسل، ناحیه تناسلی را تمیز نگه می‌دارد و موجب تسکین آن می‌شود.

نحوه استفاده از این موم برای رفع موهای زائد ناحیه تناسلی به روش ‌خانگی مانند اپیلاسیون یا وکس است. بهتر است این روش 2تا 3 بار در ماه تکرار شود تا به مرور رویش موی زائد کاهش یابد.

موبر خانگی برای ناحیه تناسلی با استفاده از تخم مرغ

موبر خانگی برای ناحیه تناسلی با استفاده از تخم مرغ

برخی از متدهای رفع موهای زائد ناحیه تناسلی به روش ‌خانگی کم‌تر مورد توجه قرار گرفته‌اند. رفع موهای زائد با تخم مرغ نیز جزو این متدهاست. به کمک این ماده می‌توانید یک ترکیب موبر مناسب تهیه کنید که برای پوست حساس ناحیه تناسلی نیز مناسب باشد. این ترکیب علاوه بر رفع موهای زائد، برای پوست نیز مفید است.

این روش برای افرادی که پوست حساسی دارند یا موهای ناحیه تناسلی آن‌ها نازک است، کاربرد دارد. افرادی که موهای ضخیم دارند، باید از روش‌های دیگر برای رفع موهای زائد ناحیه تناسلی در خانه استفاده کنند.

روش استفاده از تخم مرغ برای رفع موهای زائد ناحیه تناسلی به روش ‌خانگی

برای استفاده از این متد به یک سفیده تخم مرغ، یک قاشق غذاخوری شکر و نیم قاشق غذاخوری آرد ذرت نیاز است. مواد باید با هم ترکیب شوند و روی ناحیه تناسلی قرار گیرند. این ترکیب باید حدود ۲۰ الی ۳۰ دقیقه روی پوست باقی بماند. در این مدت ماسک، یک لایه غشاء نازک را روی پوست شما تشکیل می‌دهد. سپس باید ترکیب را با استفاده از آب ولرم یا سرد از روی پوست شست. رفع موهای زائد ناحیه تناسلی به روش ‌خانگی با این روش برای افرادی که در ناحیه تناسلی دچار پوست مرغی شده‌اند نیز بسیار مناسب است.

موبر خانگی برای ناحیه تناسلی با زردچوبه

این روش نیز می‌تواند جزو متدهای موفق رفع موهای زائد ناحیه تناسلی به روش ‌خانگی باشد. کورکوما یکی از مواد موجود در زردچوبه است که هم برای پوست مفید است و هم می‌تواند رشد موهای زائد را کم کند. بنابراین افرادی که بدن کم مو دارند، می‌توانند از این متد استفاده کنند. سایر افراد نیز می‌توانند از روش‌هایی مانند شیو استفاده کنند و به کمک ماسک تهیه شده با استفاده از زردچوبه، سرعت رشد آن‌ها را کاهش دهند.

روش استفاده از زردچوبه برای کاهش یا رفع موهای زائد ناحیه تناسلی به روش ‌خانگی

 در این روش لازم است که:

سه قاشق چایخوری زردچوبه با یک قاشق غذاخوری شیر مخلوط شود. سپس باید مراحل زیر را طی کرد:

 • خمیر باید در جهت رشد موها روی ناحیه تناسلی مالیده شود.
 • حدود ۲۰ الی ۳۰ دقیقه باید صبر کرد تا خمیر روی پوست خشک شود.
 • سپس باید دست را کمی خیس کرد و خمیر را با حرکت دورانی روی پوست ماساژ داد.
 • بعد پوست را با آب سرد یا ولرم شست.
 • بعد از استفاده نیز باید از روغن‌های گیاهی استفاده کرد تا لکه‌های زرد آن از بین برود.

این روش باید مدت زمان بیشتری مورد استفاده قرار گیرد تا در از بین بردن موهای زائد نتیجه داشته باشد.

موبر خانگی برای ناحیه تناسلی با جوش شیرین

این روش خانگی رفع موهای زائد ناحیه تناسلی هم برای رفع موهای زائد و هم برای رفع سیاهی ناحیه تناسلی کاربرد دارد. جوش شیرین برای پوست لایه‌برداری انجام می‌دهد. افرادی که پوست حساسی دارند یا تاکنون از جوش شیرین برای پوست خود استفاده نکرده‌اند، باید با احتیاط بیشتری از این متد رفع موهای زائد ناحیه تناسلی به روش ‌خانگی استفاده کنند.

نحوه پاک كردن موهاي زائد ناحیه تناسلی با استفاده از جوش شیرین

برای استفاده از این روش برای رفع موهای زائد ناحیه تناسلی به روش ‌خانگی تنها کافی است یک قاشق غذاخوری جوش شیرین داخل یک فنجان آب جوش حل شود. بعد از اینکه دمای آب به اندازه قابل تحمل برای بدن رسید، باید یک تکه پنبه یا گاز استریل را به این محلول آغشته کرد و روی ناحیه تناسلی قرار داد. با استفاده از چسب‌های ضدحساسیت می‌توان پنبه یا گاز را روی این ناحیه نگه داشت. بهتر است این ترکیب یک شب روی پوست باقی بماند. صبح نیز باید با آب ولرم یا سرد شسته شود. بعد از آن نیز می‌توان از نرم‌کننده و لوسیون‌های سبک برای موضع استفاده کرد. استفاده از جوش شیرین برای رفع موهای ناحیه تناسلی باید سه بار در هفته انجام شود.

موبر خانگی برای ناحیه تناسلی با آلوئه ورا و عسل
موبر خانگی برای ناحیه تناسلی با آلوئه ورا و عسل

موبر خانگی برای ناحیه تناسلی با آلوئه ورا و عسل

آلوئه ورا و عسل ترکیبی عالی برای رفع موهای زائد ناحیه تناسلی به روش ‌خانگی به حساب می‌آید که علاوه بر این باعث مرطوب نگه داشتن ناحیه مورد نظر و بهبود وضعیت پوست می‌شود.

برای این منظور فرد باید 4 الی 5 قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا را با 2 قاشق غذاخوری عسل در یک کاسه مخلوط کند.

سپس مخلوط را برای مدتی با شعله ملایم گرم کند و وقتی مخلوط ولرم شد می‌تواند از آن استفاده کند.

روش استفاده از موبر آلوئه ورا و عسل مانند روش اپیلاسون است. بهتر است برای رسیدم به نتیجه مطلوب این روش درمانی را هفته‌ای یک بار تکرار کرد.

موبر خانگی برای ناحیه تناسلی با آرد نخود و نمک

آرد نخود یکی دیگر از مواد موثری است ک علاوه بر کمک به رفع موهای زائد ناحیه تناسلی به روش ‌خانگی به طور موثری آلودگی‌های پوست را از بین می‌برد. نمک نیز دارای خواص ضد میکروبی برای تمیز نگه­داشتن پوست است. این مخلوط به تضعیف ریشه‌ها کمک می‌کند و بنابراین با استفاده از آن به طور دائمی می‌توان از شر موهای زائد خلاص شد.

برای رفع موهای زائد ناحیه تناسلی به روش های خانگی با آرد نخود باید ابتدا 1 فنجان آرد نخود را در کاسه و روی شعله گذاشت تا گرم شود سپس به آن نمک اضافه کرد و خوب هم زد. آب را باید به آن به مقداری اضافه کرد که خمیر غلیظی به دست بیاید.

روش استفاده از خمیر آرد نخود و نمک

برای این کار بهتر است ابتدا موهای ناحیه شرمگاهی را کوتاه کرده و مخلوط را روی آن مالید و اجازه داد تا خشک شود. سپس آن را کاملاً شست. برای تاثیر بیشتر ،بهتر است این روش درمانی را هفته‌ای یک بار و به مدت چند ماه تکرار کرد.

موبر خانگی برای ناحیه تناسلی با موز و بلغور جو دوسر

یکی دیگر از روش‌های رفع موهای زائد ناحیه تناسلی در خانه استفاده از موز و جو دو سر است.  موز سبب داشتن پوستی نرم و لطیف و بلغور جو دوسر موجب لایه برداری ملایم آن می‌شود.

برای درست کردن این مخلوط باید 1 عدد موز رسیده را له کرد. سپس 2 قاشق غذاخوری بلغور جو دوسر را به آن اضافه کرد و همه چیز را با هم خوب مخلوط کرد. سپس این مخلوط را روی موهای ناحیه تناسلی مالید و اجازه داد تا خشک شود.

پس از آن باید آن را کاملاً شست تا مخلوط همراه با مو از بین برود. این روش درمانی را باید هفته‌ای یک بار به مدت دو ماه انجام داد تا میزان رشد موها کاهش یابد.

سریع‌ترین روش برای از بین بردن موهای زائد کدام است؟

شیو و اپیلاسیون سریع‌ترین متد رفع موهای زائد ناحیه تناسلی به روش ‌خانگی به شمار می‌روند. متدهایی چون زردچوبه، تأثیر بلند مدت دارند. نتیجه این متدهای خانگی در هر فرد متفاوت است.

بهترین روش رفع موهای زائد ناحیه تناسلی زنان و مردان کدام است؟

هر کدام از روش‌ها مزیت‌های خاص خود را دارند. شیو کردن سریع‌ترین روش است. اما استفاده از اسکراب‌های طبیعی، فواید بیشتری برای پوست دارد. همچنین ممکن است متدی چون اپیلاسیون برای افرادی که پوست حساسی دارند، مناسب نباشد. بهترین راه از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی امری نسبی و در هر فرد متفاوت است.

آیا رفع موهای زائد ناحیه تناسلی به روش های خانگی عوارض دارد؟

اگر افراد موارد بهداشتی و مراقبتی را در هنگام رفع موهای زائد در خانه رعایت نکنند، ممکن است عوارض جانبی در پی داشته باشد یا باعث آسیب شود. عوارض جانبی شامل موارد زیر است: خارش موهای فرو رفته یا پوست ناصاف حاصل از اصلاح قرمزی و تحریک پوست، به خصوص اگر فرد پوست حساس دارد واکنش آلرژیک نسبت به کرم‌ها یا ژل‌ها واکنش‌های سیستم ایمنی بدن مانند کهیر تورم یا ایجاد خراش بخاطر استفاده نامناسب از تیغ‌ها یا نوارهای مومی عفونت ناشی از باکتری‌ها در برش‌های باز فولیکولیت که موجب بالاتر رفتن خطر ابتلا به عفونت‌های مقاربتی خاص (STIs)  می‌شود. در صورت مشاهده این علائم یا علائم غیرطبیعی دیگر که در عرض چند روز بهبود نیابد، فرد باید به پزشک مراجعه کند.

روش از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی مردان چیست؟

همه روش‌های گفته شده در این مقاله برای زنان و مردان قابل استفاده می‌باشد.

رفع دائمی موهای زائد ناحیه تناسلی مردان و زنان چگونه است؟

برای مشاهده روش از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی برای همیشه لطفا مقاله لیزر موهای زائد را مطالعه کنید.

برای از بین بردن موهای زائد واژن چکارکنیم؟

ازبین موارد گفته شده دراین مقاله هرکدام که در پوست شما ایجاد حساسیت نمی‌کند(مانند استفاده ازمواد طبیعی) را انجام دهید.

چگونه موهای باسنمان را بزنیم مردانه؟

برای از بین بردن موهای زائد باسن در مردان و زنان، یکی از بهترین روش ها و ارزان ترین آن ها استفاده از نوره است. علاوه بر این شما میتوانید هرکدام از روش های گفته شده در این مقاله را امتحان کنید.

چگونه موهای زائد واژن را از بین ببریم؟

روش های مختلفی برای از بین بردن موهای زائد واژن وجود دارد. از جمله روش های طبیعی و کم هزینه استفاده از انواع موبرها میباشد. همچنین سایر روش ها در این مقاله به صورت کامل توضیح داده شده است.

 

مطالعه بیشتر

 

نمایش بیشتر

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

ویزیت رایگان

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید