بینی

0 تا 100 از بین بردن قوز بینی در خانه(ورزش+ماساژ)

روش‌های موثر در ازبین بردن قوز بینی در خانه کدام است؟

متدهای مختلفی برای از بین بردن قوز بینی در خانه پیشنهاد می‌شود. اما هیچکدام از آن‌ها از نظر علمی اثبات نشده‌اند. برخی از سایت‌های غیر معتبر متدهایی را ارائه می‌دهند که انجام آن‌ها هیچ فایده‌ای نخواهد داشت. به عنوان مثال آن‌ها متدهایی برای درمان خانگی قوز بینی با یخ ارائه می‌دهند. اما یخ به هیچ وجه نمی‌تواند باعث کوچک‌تر شدن یا آب شدن استخوان‌های بینی شخص شود.

متد اشتباه دیگر نیز درمان قوز بینی با محلول‌های گیاهی است. آن‌ها نیز نمی‌توانند در از بین بردن استخوان اضافی موجود در بینی تأثیرگذار باشند. تنها متدهای موثر در این زمینه ماساژ‌ها و تمرینات ورزشی هستند که می‌توانند در تصحیح فرم بینی در خانه کمک کننده باشند.

از بین بردن قوز بینی در خانه با ورزش

ساختار استخوان با ورزش به راحتی تغییر پیدا نمی‌کند. به همین دلیل است که از بین بردن قوز بینی در خانه به ممارست بسیار نیاز دارد. حرکات فشاری برای رفع قوز بینی بدون عمل جزو موثرترین روش‌های خانگی است. در ادامه ویدئوی زیر را تماشا کنید تا با یکسری تمرینات برای ازبین‌بردن قوزبینی درخانه آشنا شوید.

حرکت فشاری برای پره‌های بینی

در این روش درمان خانگی قوز بینی شخص باید انگشتان اشاره خود را روی دو پره بینی قرار دهد و با دهان نفس بکشد. این کار باید به مدت ۱۵ ثانیه ادامه داشته باشد. روش دیگری که برای انجام این حرکت وجود دارد، گرفتن پره‌های بینی به ترتیب است.

یعنی شخص باید ابتدا پره راست بینی خود را با انگشت دست راست فشار دهد و با حفره سمت چپ بینی تنفس کند. سپس همین کار را به صورت قرینه انجام دهد.

تمرین دهان برای از بین بردن قوز بینی در خانه

شخص باید برای این حرکت کمی دهان خود را باز کند. سپس لب‌هایش را به داخل دهان ببرد به گونه‌ای که روی دندان‌ها را بپوشانند. این حرکت باید سه ست و هر ست به مدت ۱۰ ثانیه تکرار شود. این روش جزو حرکات کششی مناسب برای بینی محسوب می‌شود. بهتر است افراد دارای قوز بینی تمام حرکات بالا را به ترتیب دو بار در روز انجام دهند.

از بین بردن قوز بینی در خانه با ماساژ

ازبین بردن قوز بینی با ماساژ

از بین بردن قوز بینی با ماساژ جزو روش‌های کاربردی است. حتی بسیاری از مراکز ماساژ، خدمات ویژه‌ای برای ماساژ بینی و صورت ارائه می‌دهند. اما بسیاری از حرکات نیز به عنوان روش از بین بردن قوز بینی در خانه شناخته می‌شوند و خود شخص می‌تواند آن‌ها را انجام دهد. در ادامه کاربردی‌ترین روش‌ها در این زمینه را آموزش داده‌ایم.

کشش بینی به طرفین

برای درمان قوز بینی در خانه در این حرکت لازم است از انگشتان اشاره و انگشت وسط هر دو دست استفاده شود. انگشتان باید به هم چسبیده و روی دو طرف قوز بینی قرار گیرند. فرد باید کمی انگشتان خود را فشار دهد و به طرفین صورت بکشد. این حرکت باید به مدت سی ثانیه ادامه داشته باشد. لازم است این کار را دو بار در روز تکرار کنید.

کشش اطراف قوز بینی

در این روش از از بین بردن قوز بینی از انگشتان اشاره هر دو دست استفاده می‌شود و شباهت بسیاری به حرکت قبلی دارد. در این حرکت فرد باید انگشتان هر دو دست خود را روی قوز بینی فشار دهد. سپس هر کدام را به یک طرف صورت بکشد. انگشتان باید تا اواسط گونه ادامه داشته باشند. سپس انگشتان باید برداشته شوند و دوباره حرکت از اول تکرار شود. این کار نیز باید سی ثانیه ادامه داشته باشد.

کشش بینی به سمت پایین

در این حرکت فرد باید کف دست خود را روی قسمت بالایی بینی (بین ابروها) فیکس کند. سپس با انگشت شست و اشاره دست دیگر بینی خود را از بالا بگیرد. باید با انگشتان کمی به بینی فشار وارد کند و سپس به آرامی آن‌ها را به سمت پایین بینی بکشد. در نهایت نیز به مدت سی ثانیه دست‌ها باید پره‌های بینی را فشار دهند. حین فشار پره‌های بینی، فرد باید در قسمت‌های بالایی نیز احساس کشش داشته باشد.

فشار روی قوز بینی

در این حرکت تنها کافی است یکی از انگشتان اشاره فرد روی قوز بینی قرار گیرد. سپس انگشت دیگر روی ناخن آن قرار گیرد. سپس فشار از طرف هر دو انگشت روی قوز بینی وارد شود. فشار سی ثانیه باید ادامه داشته باشد. این حرکت باعث ایجاد فشار روی استخوان و غضروف می‌شود که در نهایت درمان قوز بینی در خانه را به دنبال خواهد داشت.

ماساژ اطراف بینی

برای این حرکت شخص باید نوک انگشتان اشاره خود را به آرامی روی اطراف بینی قرار دهد و آن‌ها را به صورت دایره‌ای بچرخاند. دایره‌های کوچک و پشت سر هم باید ایجاد شوند. انگشتان علاوه بر حرکت دایره‌ای، باید حرکت رو به بالا یا پایین هم داشته باشند. یعنی در صورتی که حرکت از بالای بینی شروع شده است، انگشتان باید به آرامی به سمت پایین حرکت کنند. هر قسمت از اطراف بینی باید به مدت ۵ ثانیه ماساژ دریافت کند.

کشش بیرونی بینی

از بین بردن قوز بینی در خانه

این حرکت نیز با استفاده از انگشتان اشاره انجام می‌شود. در این روش لازم است که انگشتان روی قسمت بالایی و خارجی بینی قرار داده شوند (نزدیک به گوشه چشم‌ها). انگشت‌ها باید به این ناحیه فشار وارد کنند. سپس باید با همان فشار رو به پایین کشیده شوند. این حرکت باید ۱۵ ثانیه ادامه داشته باشد.

انجام این حرکات نیز به همراه متدهای ورزشی دو بار در روز می‌تواند به از بین بردن قوز بینی در خانه کمک کند.

 

سوالات متداول

آیا روش‌های درمان قوز بینی در خانه موثر هستند؟

همانطور که گفته شد، قوز بینی از غضروف و استخوان تشکیل شده است. حرکات ورزشی و ماساژها می‌توانند تأثیر محدودی در کوچک کردن قوز بینی داشته باشند و به عنوان راه حلی برای درمان قوز بینی بدون جراحی به حساب بیایند. البته در صورتی که به صورت منظم انجام شوند، موثرتر خواهند بود. اما در صورتی که به دنبال‌ راهکارهایی برای نتیجه سریع هستید، لازم است حتما از روش‌های جراحی و پزشکی استفاده کنید.

منابع

https://www.veraclinic.net https://www.youtube.com

نمایش بیشتر

مقالات مشابه

‫26 دیدگاه ها

   1. سلام عرض خسته نباشید .
    من از بس بنیمو هر روز ماساژ دادم پوست روی بینیم له شده و کلفت و روی بینی در حالت عادی خطوطی هس و نمیدونم جیکار کنم مثل قبل پوست بینیم نازک بشه و اینکه از وقتی شروع کردم به ماساژ بینیم بزرگتر شده و اگه باعثزحمتتون نمیشه بنویسید زیر ان همه راه حل ماساژتون که دسکاری زیاد بینی باعث رشد و بزرگتر شدن استخون و غضروف میشه و مخصوصا کسانی که در سن ۱۳یا ۱۴سالگی تا ۱۷ سالگی که در سن رشد هستن بهتره اصلا به بینیشون دست نزنن من واقعا ناراضیم عکس قدیمم که شروع کردم به ماساژدادن بینیم رو نگا میکنم و الانمو خیلی ناراضیم لطفا اگه میتونید یه راح حل برای نازک شدن پوست بینیم بگید

 1. سلام من 14 سالمه از یک سالگی تا 11 سالگ
  هیچ قوزی نداشتم ولی بعدش قوز ب بینی من افتاد باید چیکار کنم؟

   1. سلام من تا ۱۵ سالگی دماغم بدون قوز بوده بعد سه ساله یواش یواش قوزی افتاده روی دماغم .باید چ کار کنم

    1. سلام و تشکر بابت انتخاب زیباکلیک
     تمارین گفته شده در مقاله را انجام بدین، حداقلش اینه که این تمارین ضرری نداره
     اگر تاثیر نداشت میتونید به پزشک مراجعه کنید.

    1. سلام
     بستگی داره به شرایط شما
     حتی در بعضی افراد ممکنه آنچنان موثر نباشه
     البته که روش های طبیعی از بین بردن قوز بینی ضرری نداره

 2. سلام من الان چهارده سالمه تقریبا شش ساله که بینیم شکسته آیا این روش تاثیر گذاره؟

 3. آره منم همینطور خیلی زشت شدم واقعا عکسای یکسال پیشمو که میبینم اصلا باورم نمیشه انقد زشت شدم

   1. دکترا با چه حسابی عملو 20میلیون به بالا کردن کاش یکم وجدان داشتن قیمتو کم میکردن که ماهم بتونیم عمل کنیم😅

 4. استخون رو اگه میشد با دست کوچیک کرد که چه غمی بود🗿
  ولی امیدوارم جواب بده برا من قوزش زیاد نیست ولی خیلی رفته رو مخم عملم که نمیشه کرد

 5. من از بچگی دماغم زیاد ضربه خورده بود الانم ک ۱۶ سالمه خیلی قوز دار شده اعتماد به نفسمو ب کل از دست دادم سخته برام ک تا دو سال دیگ صبر کنم آخ چ کنم 😐

 6. از بس بینمو ماساژ دادم پوستش معلوم نیس چش شده عین اینه که سایز انگشت شما ۲ باشه جوراب انگشتیتون سایزش ۴ باشه و پارچه هه برا انگشت بزرگ باشه پوست بینیم دقیقا همینجوری شده و نمیدونم چیکارش کنم مثل قبل بشه و اینکه قوز بینیو تاثیر زیادی نداره واسه بلند مدت یک ماه هر روز انجام بدین خوبه . لطفا راهنمایی کنید پوست بینیمو چیکار کنم دوباره نازک بشه

 7. سلام عرض خسته نباشید .
  من از بس بنیمو هر روز ماساژ دادم پوست روی بینیم له شده و کلفت و روی بینی در حالت عادی خطوطی هس و نمیدونم جیکار کنم مثل قبل پوست بینیم نازک بشه و اینکه از وقتی شروع کردم به ماساژ بینیم بزرگتر شده و اگه باعثزحمتتون نمیشه بنویسید زیر ان همه راه حل ماساژتون که دسکاری زیاد بینی باعث رشد و بزرگتر شدن استخون و غضروف میشه و مخصوصا کسانی که در سن ۱۳یا ۱۴سالگی تا ۱۷ سالگی که در سن رشد هستن بهتره اصلا به بینیشون دست نزنن من واقعا ناراضیم عکس قدیمم که شروع کردم به ماساژدادن بینیم رو نگا میکنم و الانمو خیلی ناراضیم لطفا اگه میتونید یه راح حل برای نازک شدن پوست بینیم بگید

 8. سلام من ۱۳ سالمه از بچگی تا الان قوز بینی نداشتم ولی الان نزدیکه یکماه اینطوری شده خیلی هم کم هست ولی رفته رو مخم نمیدونم باید چیکار کنم هر روز ماساژ میدم ولی فعلا جوابی نگرفتم

 9. می تونم به عنوان کسی که دو ساله داره روش های کوچیک کردن بینی رو انجام میده بگم که هیچکدوم از این روشا دماغی که غوز داره رو کوچیک نمی کنه
  بجز عمل زیبایی فقط باید انگشتای اشارتو رو غوز فشار بدی فقط یه بار در روز این راه خیلی خوبه بعد از رفع غوز حتما به دلتون می افته که روی نوک بینی کار کنید اونم مثل غوز باید نوک دماغتو با انگشت اشاره نگه داری وگرنه بقیش کصشره😑

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

ویزیت رایگان

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید