سینه مردان و زنان

انواع لیفت سینه با لیزر : مزایا، معایب و هزینه آن

لیفت سینه با لیزر چیست؟

زنان همیشه می‌خواهند زیبا به نظر برسند و اندام زیبایی داشته باشند. افتادگی سینه یکی از بزرگترین مشکلاتی است که باعث ایجاد احساس ناخوشایند در بسیاری از خانم‌ها نسبت به اندامشان می‌شود. البته راه‌حل‌های زیادی برای درمان این عارضه وجود دارد. یكی از مؤثرترین مواردی كه فرد را از احساس ناخوشایند افتادگی پستان خلاص می‌کند، لیفت سینه با لیزر است.

 این روش بی‌خطر است و به نسبت سایر روش‌های جراحی، مشکلات کمتری ایجاد می‌کند.

تا پیش از این، برای بالا کشیدن سینه‌ها، تنها از روش جراحی استفاده می‌شد، اما چند وقتی است لیزر نیز به‌عنوان یکی از روش‌های غیرجراحی برای این عمل رایج شده است.

لیفت سینه با لیزر به انگلیسی

در انگلیسی به لیفت سینه با لیزر، Laser Breast Lifting یا Laser breast lift گفته می‌شود. این روش در زمره روش‌های غیرجراحی Non-surgical، غیرتهاجمی و فرم‌دهی به سینه‌ها با استفاده از فناوری لیزر است. کسانی که سینه‌های افتاده‌ای دارند و به هر دلیل نمی‌خواهند جراحی لیفت سینه کلاسیک یا ماموپلاستی انجام دهند، می‌توانند با لیزر سینه‌های خود را بالا بکشند. در این روش به کمک لیزر، پوست سینه منقبض و به سمت بالا کشیده می‌شود. علاوه‌براین، لیزر سبب تحریک سلول‌های پوست برای کلاژن‌سازی و جوان‌سازی آن نیز می‌شود.

لیفتینگ سینه با لیزر برای چه کسانی مناسب است؟

بدون شک لیزر کردن به‌منظور لیفت سینه برای کسانی مناسب است که به «افتادگی سینه» دچار شده‌اند. زنان در طول زندگی خود به‌دلایل مختلف از جمله بارداری، زایمان، شیردهی، کاهش وزن و افزایش سن و… ممکن است دچار عارضه افتادگی سینه شوند که یکی از روش‌های درمان این عارضه می‌تواند لیزر کردن سینه باشد. پس از این عمل در بیشتر موارد سینه فرد بین ۴ تا ۵ سانتیمتر بالا کشیده می‌شود.

همچنین لیفت سینه با لیزر می‌تواند سبب رفع عدم تقارن سینه‌ها و کوچک کردن سینه‌ها شود. البته بسیاری از پزشکان معتقدند لیفت سینه با استفاده از لیزر، مکمل جراحی زیبایی سینه به‌شمار می‌آید و به‌تنهایی برای افرادی که سینه‌های بزرگ و افتاده‌ای دارند، کارآیی مناسبی ندارد.

آمادگی قبل از عمل

لیفت سینه با لیزر

زنان قبل از انجام لیفت سینه با این روش باید اقداماتی را انجام دهند که شامل موارد زیر است:

– باید ابتدا ماموگرافی سینه‌ها را قبل از عمل انجام دهند تا پزشک اطمینان پیدا کند توموری در سینه آن‌ها وجود ندارد. ماموگرافی یکی از مهمترین مراحل، قبل از عمل لیفت سینه با لیزر است.

– استراحت لازم و خواب کافی در روز قبل از لیزیک کردن سینه‌ها

– خودداری از استعمال هر نوع کرم روی پستان‌ها

– فرد در صورت مصرف هرگونه دارو باید قبل از عمل آن را به پزشک خود اطلاع دهد و از مصرف آسپرین و داروهای رقیق‌کننده‌ خون قبل از عمل خودداری کند.

 – ترک استعمال دخانیات و سیگار دو هفته قبل از عمل

لیفت سینه با لیزر چگونه انجام می‌شود

در این نوع عمل لیفت سینه، پزشک با استفاده از اشعه لیزر سینه‌ها را سفت می‌کند بدین صورت که انگار سینه‌بندی داخلی در سینه‌ها ایجاد کرده است. در این عمل، پس از بیهوشی، پزشک ابتدا سینه‌ها را شسته و استریل می‌کند. سپس سینه‌ با دستگاه لیزیک می‌شود. لیزر با ساطع کردن نور به داخل بافت سینه سبب ایجاد گرما و حرارت می‌شود که در نتیجه آن، ابتدا سطح و سپس بافت سینه سفت می‌شوند.

مدت زمان انجام عمل

این عمل به بیهوشی کامل نیاز دارد، زیرا کمی طولانی بوده و ممکن است در بی‌حسی موضعی، فرد درد را حس کند. این عمل به‌طور متوسط 2 تا 3 ساعت به طول می‌انجامد.

دوره نقاهت لیفت سینه با لیزر

دوره نقاهت این عمل از دیگر روش‌های تهاجمی کمتر است. در این روش، فرد باید بعد از لیزر کردن سینه‌ها به مدت یک هفته استراحت کند و فعالیت‌های عادی و ورزش خود را پس از دو هفته از سر بگیرد.

مراقبت‌های بعد از لیفت عمل

لیفت سینه با لیزر

 بعد از انجام عمل لیفتینگ سینه با لیزر نیاز به اقدام‌های خاصی است تا از بروز عوارض آن کاسته شود و همچنین فرد به نتیجه دلخواه خود برسد. این موارد عبارتند از:

– خوابیدن به صورت طاق باز بعد از عمل و اجتناب از خوابیدن روی سینه‌ها

– اجتناب از گرفتن دوش آب گرم و رساندن آب به سینه‌ها

– اجتناب از استعمال دخانیات، سیگار و مصرف مشروب تا یک ماه

– اجتناب از انجام فعالیت‌های سنگین

– اجتناب از فشار آوردن به سینه

– اجتناب از رانندگی تا چند روز پس از عمل

– مصرف داروهایی که پزشک برای بهبودی زودتر تجویز کرده است.

توقعات فرد از عمل لیفت سینه با لیزر

در بیشتر موارد نتیجه لیزر برای لیفت سینه بلافاصله قابل مشاهده است با این وجود، بین ۱ تا ۲ ماه طول می‌کشد تا فرد شاهد نتایج قابل‌توجهی از اثر لیفت باشد. کسانی که لیفیتنگ سینه با لیزر را انجام می‌دهند، پس از عمل شاهد موارد زیر خواهند بود:

– سینه از حالت افتادگی و شل بودن به حالت گرد و سفت تغییر پیدا می‌کند.

– بخش‌های بالای سینه حالت حجیم‌تری به خود می‌گیرد.

– فرد نسبت به اندام خود رضایت بیشتری پیدا می‌کند و اعتماد به نفس او افزایش می‌یابد.

 – نوک سینه دوباره در مرکز آن قرار می‌گیرد.

ماندگاری لیفت سینه با لیزر

ماندگاری لیفتینگ سینه با لیزر در شرایط ایده‌‌آل، همیشگی است. البته اگر سایز و میزان افتادگی پستان‌ها شدید باشد یا فرد پس از لیزر حامله شود، امکان دارد مشکل افتادگی دوباره ظاهر شود.

 

لیفت سینه با لیزر

مزایای لیفت سینه با لیزر

 

روش لیفت پستان با لیزر همراه با مزایایی است که باعث محبوبیت این روش در میان دیگر روش‌های لیفت سینه شده است. این مزایا عبارتند از:

– نیازی به مراقبت پس از عمل ندارد.

– بدون درد، تورم، کبودی و دوران ریکاوری است.

– نتایج آن طی چند هفته مشخص می‌شود.

– این درمان می‌تواند منجر به کلاژن‌سازی و سفت و محکم شدن سینه‌ها شود.

 – دوره نقاهت کوتاه دارد و می‌توان بعد از مدت کوتاهی به انجام کارهای روزانه برگشت.

معایب لیفت سینه با لیزر

روش بالا کشیدن سینه با لیزر ممکن است به‌تنهایی تمام مشکل افتادگی سینه را برطرف نکند و به‌عنوان مکملی برای ماموپلاستی به‌شمار رود.

پس از عمل لیفت سینه با لیزر، ممکن است برخی از افراد دچار خشکی پوست در ناحیه سینه شوند. البته این علائم پس از لیزر کاملا طبیعی است. بیمار باید به صورت مرتب سینه خود را مرطوب کند تا از ابتلا به این عارضه پیشگیری به عمل آورد.

عوارض احتمالی

عوارض لیفت سینه با لیزر

لیزر کردن سینه ممکن است مانند هر عمل تهاجمی دیگر با عوارضی همراه باشد که این عوارض عبارتند از:

– سوختگی بافت چربی یا پوست سینه

– بی‌حسی در ناحیه درمان به مدت چند روز تا یک هفته

– ایجاد توده‌های موقتی در پوست به مدت یک هفته

– ایجاد تورفتگی‌های موقتی

– جواب نگرفتن از عمل (در مواردی که سایز سینه‌ها بزرگ باشد یا سینه افتادگی‌ شدید داشته باشد.)

هزینه لیفتینگ سینه با لیزر

به صورت دقیق نمی‌توان رقم معینی را برای لیزر کردن سینه بیان کرد، زیرا هزینه‌های این عمل به عوامل مختلفی از جمله محل و شهر، پزشک و مهارت او، میزان افتادگی سینه و تغییر اعمال شده و سایر هزینه‌های جانبی بستگی دارد.

در ایران این عمل، بسته به پزشک و شهر آن بین 8تا ۱۰ میلیون تومان در سال ۱۳۹۹ انجام می‌شود.

پرسش‌های متداول

آیا روش‌ لیفت سینه با لیزر دردناک است؟

این روش چون اغلب تحت بی‌هوشی کامل انجام می‌شود، فرد متوجه احساس درد یا سوزشی نخواهد شد، اگرچه توسط لیزر گرمایی خفیف تا متوسط به سینه فرد تابانده می‌شود.

آیا لیزر کردن برای لیفت سینه همراه با عوارض جانبی است؟

این روش در بلندمدت عوارضی به‌دنبال ندارد، اگرچه فرد ممکن است پس از عمل قرمزی خفیف با تورم را در سینه‌ خود تجربه کند. همچنین سینه‌ها پس از عمل به مدت چند ساعت با احساساتی مانند سوزن‌سوزن شدن، حساس شدن به لمس و تورم خفیف همراه هستند که البته پس از چند ساعت این علائم فروکش می‌کند.

آیا کاهش یا افزایش وزن، روی لیفیتنگ سینه با لیزر تاثیرگذار است؟

ثابت نگه داشتن وزن پس از لیزر، یکی از عواملی است که سبب ماندگاری بیشتر لیفت سینه می‌شود، اما در صورتی که فرد بخواهد افزایش یا کاهش وزن داشته باشد، این کار را باید به‌طور تدریجی انجام دهد تا پستان‌ها دچار افتادگی دوباره نشوند.

زمان مناسب برای لیزر لیفت سینه چه سنی است؟

به‌طور قطعی نمی‌توان سن مناسبی برای بالا کشیدن سینه با لیزر تعیین کرد، اما تنها شرط لازم برای این کار آن است که سینه‌ها به رشد کامل خود رسیده باشند.

نمایش بیشتر

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

ویزیت رایگان

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید