سینه مردان و زنان

موثرترین روش های روشن کردن نوک سینه در خانه

رنگ نوک سینه در خانم‌ها از کودکی تا میانسالی بر اثر عوامل مختلفی مانند بارداری، بلوغ، بالا رفتن سن و… ممکن است تغییر کند و تیره‌تر شود . از آنجایی که بیشتر زنان دوست دارند نوک سینه آن‌ها روشن و صورتی رنگ باشد به دنبال روش‌هایی کمتر تهاجمی هستند که به درمان این عارضه بپردازند. روشن کردن نوک سینه در خانه یکی از روش‌های موثر برای برطرف کردن این عارضه است. روش‌های خانگی همیشه عوارض کم‌تری نسبت به درمان‌های دارویی و شیمایی دارند. آن‌ها همچنین ساده‌تر و کم هزینه‌تر هستند. در این مقاله به موثرترین روش‌ها برای شفاف کردن رنگ نوک سینه در خانه اشاره کرده‌ایم.  

بادام و شیر برای روشن کردن نوک سینه در خانه

رنگ نوک سینه با بادام و شیر بادام می‌تواند یکی از موثرترین مواد برای رفع تیرگی نوک سینه باشد. شیر نیز برای پوست خاصیت‌‌هایی چون رطوبت رسانی و شفاف کردن تیرگی‌ها دارد. به همین دلیل ترکیب این دو ماده باهم می‌تواند در تغییر رنگ نوک سینه تأثیر داشته باشد. برای روشن کردن رنگ نوک سینه در این روش لازم است که چند مغز بادام آسیاب شوند. بعد از آن باید دو الی سه قاشق غذاخوری شیر اضافه کرد و سپس با مخلوط کن آن‌ها را ترکیب کرد تا به شکل خمیری در آیند. سپس باید نوک سینه را به این خمیر آغشته کرد. این خمیر باید یک ساعت روی پوست باقی بماند و سپس با آب ولرم شسته شود. برای تأثیر بیشتر لازم است این کار را به صورت روزانه تکرار کرد.  

شفاف کردن رنگ نوک سینه با آب پرتقال

روشن کردن نوک سینه با آب پرتقال ویتامین C از دیگر مواردی است که می‌تواند در رفع تیرگی نوک سینه موثر باشد. برخی از افراد آبلیمو را نیز برای روشن کردن نوک سینه در خانه موثر می‌دانند. اما از آن‌جایی که پوست سینه‌ها حساس است، آبلیمو به تنهایی ممکن است آسیب‌ به آن وارد کند. به همین دلیل آب پرتقال انتخاب بهتری به شمار می‌رود. برای استفاده از ویتامین C   تنها کافی است نوک سینه به آب پرتقال آغشته شود. آب پرتقال باید نیم ساعت در محل تحت درمان باقی بماند و سپس با آب ولرم شسته شود. بعد از خشک کردن با حوله یا پارچه نرم نیز لازم است کمی مرطوب کننده روی سینه‌ها مالید. این کار نیز تا زمان حصول نتیجه باید به صورت روزانه تکرار شود.  

روشن کردن نوک سینه در خانه با آبلیمو

روشن کردن نوک سینه با ماسک آبلیمو همان‌طور که گفته شد آبلیمو به دلیل خاصیت اسیدی که دارد به تنهایی برای از بین بردن تیرگی نوک سینه توصیه نمی‌شود اما ترکیب آن با سایر مواد می‌تواند مفید باشد. در ادامه روش‌های مختلف استفاده از این ماده برای روشن کردن رنگ نوک سینه را بیان کرده‌ایم.  

ماسک شیر، آبلیمو و عسل

این روش یک درمان سنتی است که بسیاری از خانم‌ها از زمان‌های گذشته از آن برای روشن کردن نوک سینه در خانه استفاده می‌کرده‌اند. این موضوع مشخص می‌کند که تأثیر آن مطلوب بوده است. همه این مواد جزو روشن‌کننده‌های طبیعی برای پوست به شمار می‌روند و علاوه بر آن دارای خاصیت تأمین رطوبت و لایه برداری نیز هستند. برای تهیه این ماسک لازم است ۲ قاشق غذاخوری شیر با یک قاشق غذاخوری آبلیمو و یک قاشق چایخوری عسل مخلوط شوند. این مواد باید به خوبی باهم مخلوط شوند و سپس روی نوک سینه قرار گیرند. ماسک باید یک ساعت در محل باقی بماند و سپس با آب ولرم شسته شود. این روش باید روزانه تکرار شود.  

ماسک آبلیمو و عسل برای روشن کردن رنگ نوک سینه

این دو ماده بدون شیر نیز می‌توانند برای شفاف کردن نوک سینه در خانه موثر باشند. برای استفاده از این روش تنها کافی است نصف قاشق آبلیمو با یک قاشق عسل ترکیب شود و روی نوک سینه‌ها قرار گیرد. این ترکیب باید ۳۰ دقیقه روی سینه‌ها باقی بماند. این کار باید دو بار در روز تکرار شود. به طور کلی آبلیمو و عسل تأثیر بسزایی در شفافیت و روشن کردن پوست دارند.  

آبلیمو، روغن بادام، عسل و شیر خشک

ترکیب این مواد تأثیر بسیاری در روشن کردن پوست دارد و علاوه بر نوک سینه می‌توان از آن‌ها برای رفع تیرگی قوزک پا، زانو، آرنج و… استفاده کرد. برای تهیه این ماسک که به شکل یک خمیر بسیار غلیظ است، باید از چند دانه بادام با یک قاشق پودر شیر خشک، یک قاشق آبلیمو، نصف قاشق عسل و چند قطره روغن بادام استفاده کنید. در صورت عدم دسترسی به شیر خشک می‌توانید ماست را جایگزین آن کنید. این ماسک باید ۴۵ دقیقه الی یک ساعت روی نوک سینه‌ها باقی بماند. تکرار آن دو بار در هفته کفایت می‌کند. ماسک آبلیمو و شیر خشک در از بین بردن سلول‌های مرده پوست و روشن کردن آن تأثیر دارد.  

روشن کردن نوک سینه در خانه با جو دوسر،‌ کشک و آب گوجه

روشن کردن نوک سینه بلغور جو دو سر جزو بهترین لایه بردارهای طبیعی به شمار می‌رود که می‌تواند سلول‌های مرده پوست را از بین ببرد. همچنین می‌تواند رطوبت رسان خوبی برای پوست باشد. آب گوجه فرنگی نیز علاوه بر ویتامین C و آنتی اکسیدان، دارای خاصیت شفاف کنندگی برای پوست است. برای استفاده از این ماسک، بلغور جو دوسر باید آسیاب شود. سپس یک قاشق غذاخوری از آن با یک قاشق کشک و آب نیمی از گوجه فرنگی ترکیب شود. سپس باید خمیر را روی نوک سینه قرار داد. بعد از نیم ساعت می‌توان آن را شست. این کار باید هفته‌ای یک الی دو بار تکرار شود.  

وازلین برای شفاف کردن رنگ نوک سینه

می‌توان گفت در بین لیست تمام روش‌های روشن کردن نوک سینه در خانه، این روش ساده‌ترین است. استفاده از وازلین به خصوص برای خانم‌هایی که پوست حساسی دارند، توصیه می‌شود. البته می‌توان به جای آن از محصولات آرایشی بهداشتی دیگری چون بالم لب نیز استفاده کرد. برای استفاده از این روش لازم است که شب‌ها پیش از خواب نوک سینه را به وازلین آغشته کرد. سپس صبح باید با آب ولرم محل را شستشو داد و کاملا تمیز کرد. در غیر این صورت احتمال رشد باکتری‌ها یا ایجاد جوش وجود دارد.  

شیرین بیان برای روشن کردن رنگ نوک سینه

رنگ نوک سینه با شیرین بیان عصاره این گیاه دارویی نیز می‌تواند برای روشن کردن نوک سینه در خانه کاربردی باشد. عصاره شیرین بیان معمولا به صورت پودری است که در عطاری‌ها فروخته می‌شود. تنها کافی است به آن چند قطره آب اضافه کرد تا به شکل خمیری در آید. شیرین بیان می‌تواند برای رفع تیرگی سایر نقاط خصوصی بدن مانند ناحیه تناسلی نیز کاربردی باشد. عصاره آن باید هفت الی هشت ساعت روی پوست باقی بماند. بنابراین می‌توان گفت که بهترین زمان برای استفاده از آن هنگام خواب است. خمیر باید روی سینه‌ها خشک شود و بعد از هشت ساعت شسته شود. این کار باید دو الی سه بار در هفته تکرار شود.  

روغن نارگیل برای روشن کردن نوک سینه در خانه

این روش نیز برای افرادی که پوست حساسی دارند، مناسب است. چرا که روغن نارگیل معمولا ایجاد حساسیت نمی‌کند. پیش از هرچیز باید روغن نارگیل را از منبع معتبری خریداری کرد که روغن‌های کاملا گیاهی و اصلی را عرضه می‌کند. بعد از آن کار بسیار ساده خواهد شد. تنها کافی است روی نوک هر یک از سینه‌ها یک قاشق چایخوری روغن مالید. بعد از آن باید صبر کرد تا به صورت کامل در منافذ پوست فرو رود. سپس می‌توان آن را با آب ولرم شست. این روش ممکن است به زمان طولانی‌تری برای تأثیر نیاز داشته باشد. همچنین لازم است به صورت روزانه تکرار شود.  

شفاف کردن نوک سینه با زردچوبه

شفاف کردن نوک سینه با زردچوبه زردچوبه از ادویه‌هایی است که می‌تواند در تغییر رنگ نوک سینه در خانه تأثیر داشته باشد. برای ساختن این ماسک لازم است که یک قاشق مرباخوری زردچوبه با همین مقدار روغن نارگیل ترکیب شود. سپس باید آن‌ها را مخلوط کرد تا به شکل خمیر در آید. بعد باید آن را با استفاده از پنبه روی نوک سینه قرار داد. خمیر باید تمام طول شب یا تمام طول روز روی سینه‌های فرد باقی بماند. برای پیشگیری از پاک شدن، می‌توان پنبه یا پارچه تمیزی را روی سینه‌ها چسباند. باید توجه کرد که حتما از چسب‌های ضد حساسیت برای پوست استفاده شود.  

کرم برای روشن کردن نوک سینه در خانه

برخی از کرم‌ها صرفا برای این کار طراحی می‌شوند و بدون نسخه نیز به فروش می‌رسند. البته روش‌های طبیعی انتخاب بهتری برای این کار هستند. چرا که استفاده از مواد شیمیایی در هر صورت عوارضی به دنبال خواهد داشت. افراد باید کرم‌هایی را تهیه کنند که ضد التهاب و مخصوص پوست‌های حساس باشند. بهتر است افرادی که بیماری‌های پوستی خاصی دارند، از تمام روش‌های روشن کردن نوک سینه در خانه تحت نظارت پزشک استفاده کنند.  

کرم‌هایی که نباید برای روشن کردن نوک سینه مورد استفاده قرار بگیرند

پیش از خرید، حتما باید اطلاعات موجود روی کرم به دقت خوانده شود. در صورتی که موارد زیر در ویژگی‌های یک محصول مشاهده شد، یعنی برای شفاف کردن رنگ نوک سینه مناسب نیست.

 • محصولاتی که حاوی مواد سفید کننده مضر هستند.
 • کرم‌هایی که غلظت موادی با پایه جیوه در آن‌ها بیشتر از ۲ درصد است. یکی از این مواد مضر هیدروکینون است.
 • کرم باید حتما مجوز‌های لازم را داشته باشد و به صورت مجاز در کشور مصرف شود. مصرف داروهای غیرمجاز ریسک زیادی دارد.

به طور کلی کرم‌ها جزو راه‌ حل‌های موقت برای روشن کردن نوک سینه در خانه به شمار می‌روند.  

سوالات متداول

آیا استفاده از این روش‌ها برای افراد مبتلا به سرطان سینه ممکن است؟

در این روش‌ها از مواد طبیعی استفاده شده است که هیچگونه عارضه جانبی ندارند. اما بهتر است برای احتیاط بیشتر با پزشک مشورت شود.

آیا تأثیر روش‌های روشن کردن نوک سینه در خانه دائمی است؟

تیرگی نوک سینه می‌تواند علت‌های مختلفی داشته باشد. این روش‌ها می‌توانند تیرگی را از بین ببرند، اما در پیشگیری یا از بین بردن علت‌های آن موثر نیستند.

مدت زمان تأثیر این روش‌ها چقدر است؟

این موضوع به فاکتورهای مختلفی نظیر رنگ نوک سینه، میزان مقاومت بدن و علت تیرگی نوک سینه بستگی دارد و در هر شخص متفاوت است. همچنین ممکن است هر روش برای گروه خاصی از افراد مناسب باشد. به همین دلیل توصیه می‌شود که همه روش‌های ذکر شده در این مقاله امتحان شود تا موثرترین آن‌ها انتخاب شود.

منابع

https://beautyhealthtips.in https://www.awaaznation.com https://www.wikihow.com

نمایش بیشتر

مقالات مشابه

‫6 دیدگاه ها

 1. من نوک سینه ام تیره هست میخام که سفید بشه باید چیکار کنم وسینه هام شل شده افتادهدمیخوام سفد وایسه باید چیکار کنم

  1. سلام
   روش های روشن کردن نوک سینه در این مقاله آمده است.
   همچنین سایر مقالات ما در مورد بزرگ کردن و سفت کردن سینه را مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

ویزیت رایگان

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید