ابرو

بالا بردن ابرو با روش خانگی(درمان افتادگی ابرو در خانه)

بالا بردن ابرو با روش خانگی

پتوز یا افتادگی ابرو عارضه‌ای است که بر اثر کاهش لایه‌های چربی زیر ابرو ایجاد می‌شود. این مشکل معمولا با افزایش سن، بیشتر نمود پیدا می‌کند. علاوه بر روش‌های نوین پزشکی برای لیفت ابرو برای درمان خانگی افتادگی ابرو نیز ر‌وش‌های مختلفی وجود دارد. افتادگی ابرو باعث می‌شود چهره فرد پیر و خسته به نظر برسد و ظاهر زیبای خود را از دست بدهد. به همین دلیل افراد از راه‌های مختلفی برای حل این مشکل استفاده می‌کنند. روش‌های خانگی می‌تواند بهترین تأثیر را داشته باشد. البته برای نتیجه گرفتن لازم است به صورت مداوم و منظم روش‌ها تکرار شوند. به طور کلی حصول نتیجه در درمان‌های خانگی به صبوری نیاز دارد.

بالا بردن ابرو با روش خانگی: گرم کردن پلک

بالا بردن ابرو با روش خانگی: گرم کردن پلک
بالا بردن ابرو با روش خانگی: گرم کردن پلک

تمیز کردن، گرم کردن و ماساژ دادن آرام پلک‌ها، حتی بدون انجام تمرین‌های پلک، می‌تواند یک درمان افتادگی ابرو باشد. گرم کردن پلک با ماساژ، می‌تواند باعث افزایش گردش خون و واکنش‌های عصبی شود. همچنین این روش با نرم‌تر و انعطاف پذیرتر کردن ماهیچه‌های پلک، ابروها را برای عملکرد بهتر آماده می‌کند. گرم کردن پلک‌ها را بهتر است به صورت روزانه انجام شود.

روش‌های بالا بردن ابرو با روش خانگی

در ادامه لیست داروها و ماسک‌های خانگی برای جلوگیری و به حداقل رساندن مشکل افتادگی پلک و لیفت ابرو خانگی آورده شده است. روش‌های گیاهی کم‌ترین میزان عوارض جانبی را دارند. همچنین این روش‌ها می‌توانند در درمان دائمی افتادگی ابرو کاربرد داشته باشند.

بالا بردن ابرو با روش خانگی: خیار

خیارها نه تنها برای سالاد فوق‌العاده هستند، بلکه لیفت ابرو خانگی محسوب می‌شود! تنها کافی است تعدادی برش خیار سرد روی پلک‌ها و ابروها قرار داده شود.  بهتر است خیارها ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی ابروها باقی بماند.

خیار در آبرسانی پوست مفید است و باعث استحکام و افزایش خاصیت ارتجاعی پوست می‌شود. علاوه بر این، خیار منبع خوبی از پتاسیم و ویتامین C است که برای درمان خانگی افتادگی ابرو مفید است. استفاده از خیار برای لیفتینگ ابرو در خانه یک روش کاملا طبیعی و بدون عوارض است. تاثیرات مثبت و شگفت‌انگیز این روش در صورت استفاده‌ی مستمر احساس می‌شود.

بالا بردن ابرو با روش خانگی: ژل آلوئه‌ورا

ژل آلوئه‌ورا دارای آنتی اکسیدان است بنابراین می‌تواند به درمان خانگی افتادگی ابرو و پلک کمک کند و موجب آبرسانی و جوانسازی پوست صورت شود. بنابراین این گیاه برای کسانی که دچار افتادگی ابرو و پوست هستند می‌تواند شگفت‌آور باشد.

برای لیفت ابرو خانگی باید فرد کمی ژل میان گیاه را خارج کند و آن را به پشت پلک و اطراف ابرو بزند. این کار را باید به طور منظم و هرروز انجام دهد. پس از خشک شدن ژل پشت چشم، پس از 20 دقیقه با آب خنک پوست صورت را شستشو دهد.

به علت حساس بودن پوست صورت قبل از استفاده بهتر است کمی از آن را پشت دست امتحان کند تا از نداشتن حساسیت به آلوئه‌ورا مطمئن شود.

بالا بردن ابرو با روش خانگی: بابونه

گیاه بابونه یکی از گیاهان مفیدی است که می‌تواند به درمان خانگی افتادگی ابرو کمک ‌کند. برای بهره بردن از فواید آن، باید کیسه‌های چای بابونه را برای مدتی در یخچال قرار داد. بعد از سرد شدن تی‌بگ‌ها، باید آن‌ها روی چشم و ابروها قرار گیرند. آن‌ها باید به مدت ۲۰ دقیقه روی پلک‌ها باقی بمانند.

تأثیرات انجام این درمان خانگی بالا بردن ابرو، در مدت کوتاهی ظاهر خواهد شد. انجام این روش هیچ محدودیت سنی و عوارضی در بر ندارد.

بالا بردن ابرو با روش خانگی: چای سبز

 چای سبز نیز دارای خواص ضد التهابی است و آنتی اکسیدان‌های موجود در آن، به لیفت ابرو خانگی کمک می‌کنند. پلی فنول‌های موجود در چای سبز به بهبود خاصیت ارتجاعی پوست کمک می‌کنند. فقط کافی است پلک‌ها را با  چای سبز ماساژ داد. نوشیدن چای سبز برای بهبود پوست خالی از لطف نیست.

بالا بردن ابرو با روش خانگی: انگور

مصرف انگور برای درمان افتادگی ابرو گزینه‌ی مناسبی است. زیرا انگور از رسوراترول بالایی برخوردار است. این ماده به جلوگیری یا کند شدن روند پیری سلول‌های پوستی کمک می‌کند. قرار دادن انگور در رژیم غذایی روزانه تأثیرات مثبتی بر پوست افراد دارد. افرادی که دچار دیابت هستند باید در مصرف انگور جانب احتیاط را رعایت کنند.

بالا بردن ابرو با روش خانگی: روغن زیتون

روغن زیتون دارای آنتی اکسیدان‌هایی است که در درمان مشکل افتادگی ابروها تأثیر بسزایی دارد. برای استفاده از خواص روغن زیتون، باید مقداری روغن زیتون را گرم کرد. بعد از رسیدن به دمای ولرم، باید پلک‌ها و ماهیچه‌های ابرو را با آن ماساژ داد. روغن باید یک شب تا صبح روی پوست بماند. صبح صورت باید با با آب سرد شسته شود.

این تکنیک به جوانسازی پوست ناحیه پلک‌ها و همچنین لیفت ابرو خانگی کمک می‌کند. همچنین موجب بازگشت خاصیت ارتجاعی پوست در افراد میانسال خواهد شد. به علاوه، روغن زیتون یک مرطوب کننده‌ خوب است و  به جلوگیری از خشکی پوست کمک می‌کند.  برای مشاهده‌ تاثیر این روش لیفتینگ ابرو در خانه باید در استفاده از روغن زیتون مداومت داشت. استفاده از روغن زیتون برای درمان افتادگی ابرو در خانه بیشتر برای افرادی که پوست خشکی دارند مناسب است.

لوسیون‌های گیاهی برای بالا بردن ابرو با روش خانگی

لوسیون‌های گیاهی برای بالا بردن ابرو با روش خانگی
لوسیون‌های گیاهی برای بالا بردن ابرو با روش خانگی

لوسیون‌های خانگی ترکیباتی بی‌ضرر و کاملا طبیعی برای بالا بردن ابرو با روش خانگی است. مواد مورد نیاز برای درست کردن یک لوسیون مفید، عبارتند از؛

  • ۴ قاشق غذاخوری ماست ساده،
  • ۴ قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا،
  • ۲ قاشق غذاخوری جو دوسر
  • ۵ برش خیار پوست کنده.

این مواد باید مخلوط و هم زده شوند تا ترکیبی غلیظ و یکدست به دست آید. برای گام بعدی کافی است خمیر به آرامی روی پلک‌ها و ماهیچه‌های ابرو مالیده شود. بعد از ۲۰ دقیقه صورت باید با آب سرد شسته شود. این لوسیون نیز به علت طبیعی بودن محدودیتی برای استفاده‌ی افراد در سنین مختلف ندارد.

بالا بردن ابرو با روش خانگی: ماسک سفیده تخم مرغ

 ماسک سفیده تخم مرغ برای لیفتینگ ابرو در خانه پیشنهاد شده است. انجام این روش بسیار ساده است و به زمان زیادی نیاز ندارد. در عین حال می‌تواند نتیجه بخش باشد و در زمینه‌هایی چون درمان خانگی بالا بردن ابرو، کاهش چین و چروک صورت و جوانسازی پوست کاربرد داشته باشد. برای دیدن نتیجه فرد می‌تواند 3 بار در هفته از این ماسک استفاده کند.

بالا بردن ابرو با روش خانگی: طرز تهیه ماسک سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ آنزیم‌های طبیعی دارد که به جلوگیری از افتادگی ابرو و پلک کمک می‌کند. همچنین این آنزیم‌های طبیعی در افزایش خاصیت ارتجاعی پوست تأثیر دارند. آنزیم‌ها از این طریق باعث کاهش افتادگی ابرو می‌شوند.

برای لیفت ابرو خانگی کافی است سفیده تخم مرغ از زرده آن جدا شود. سپس باید سفیده را به درستی هم زد سپس روی پلک‌ها مالید. باید فرد مطمئن باشد که صورت او هیچ گونه آرایشی ندارد و کاملا تمیز است.

سفیده تخم مرغ باید کاملا روی پلک‌ها خشک شود. بعد از آن، می‌توان پوست را با آب سرد شست.

استفاده از ماسک سفیده تخم‌مرغ به صورت هفتگی توصیه می‌شود. این ماسک بیشتر برای افرادی که پوست چربی دارند مناسب است. ماسک سفیده تخم‌مرغ از جمله روش‌هایی است که تاثیر آن به سرعت قابل مشاهده است.

بالا بردن ابرو با روش خانگی: یخ قالبی

شستن صورت و پلک‌ها با آب سرد یا گذاشتن یخ قالبی روی پلک‌ها یک روش آسان برای لیفت ابرو در منزل است. این روش علاوه بر درمان افتادگی ابرو، برای از بین بردن چین و چروک‌های پوست نیز مفید است.

افرادی که دچار بیماری سینوزیت هستند نباید از این روش استفاده کنند.

بالا بردن ابرو با روش خانگی: نوشیدن آب

بالا بردن ابرو با روش خانگی: نوشیدن آب
بالا بردن ابرو با روش خانگی: نوشیدن آب

هیدراته بودن پوست یکی از مهم‌ترین راهکارها برای پیشگیری از افتادگی آن در نقاط مختلف است. بنابراین در رژیم غذایی هر شخص باید آب کافی وجود داشته باشد. البته منظور از آب کافی نوشیدن روزانه ۸ الی ۱۰ لیوان نیست. بدن هر فرد به میزان آبی که نیاز داشته باشد، تشنه خواهد بود. بنابراین زمانی که فردی تشنه نیست، یعنی آب کافی در بدن او وجود دارد.

بالا بردن ابرو با روش خانگی: سرم چشم

یکی از راه حل‌های آسان برای جلوگیری از افتادگی ابروها، استفاده از سرم چشم است. سرم چشم به لطف مواد مغذی و ویتامین C موجود در آن، باعث جوان سازی و سفت شدن پلک و پوست زیر ابروها می‌شود. برای درمان خانگی افتادگی ابرو با سرم چشم، باید مقداری از آن را روی انگشتان ریخت و به آرامی ناحیه چشم و ابروها را ماساژ داد. سرم باید در طول شب روی پوست باقی بماند و صبح روز بعد با آب سرد شسته شود. هر چه افراد از سنین پایین‌تر و در شروع جوانی از سرم چشم استفاده کنند، نتایج بهتری خواهند گرفت.

سن و جنسیت در درمان افتادگی ابرو در خانه

افتادگی ابروها هم در خانم‌ها و هم در آقایان رخ می‌دهد. اما از آن‌جایی که خانم‌ها بیشتر به زیبایی چهره خود اهمیت می‌دهند، بیشتر از روش‌های درمان خانگی استفاده می‌کنند. آقایان نیز با افزایش سن دچار افتادگی ابرو می‌شوند و می‌توانند با استفاده از روش‌هایی که در این مقاله گفته شد، این مشکل را حل کنند.

سن نیز از دیگر فاکتورهای تأثیرگذار است. با افزایش سن افراد دچار افتادگی ابرو و به طور کلی پیری پوست می‌شود. اما استفاده از روش‌های خانگی می‌تواند این روند را کندتر کند و حتی بهبود بخشد. حال اگر انجام این روش‌ها از سنین کم‌تر یعنی حدود ۲۵ سالگی آغاز شود، افراد با افزایش سن کم‌تر دچار افتادگی پلک و ابرو می‌شوند.

چرا ابروها دچار افتادگی می‌شوند؟

وقتی پوست در نزدیکی یا اطراف ابروها خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد، افتادگی ابرو رخ می‌دهد. کاهش خاصیت ارتجاعی پوست باعث می‌شود که ابروها  ظاهری “سنگین” پیدا کنند و به سمت پایین متمایل شوند.

آیا درمان خانگی افتادگی ابرو عوارضی دارد؟

این روش‌ها نه تنها عوارضی ندارند، بلکه علاوه بر درمان افتادگی ابرو، برای سایر قسمت‌های پوست نیز کاربرد دارند.

مطالعه بیشتر

 

 

نمایش بیشتر

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

ویزیت رایگان

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید