تفاوت لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی؟ کدام یک برای شما بهتر است؟

تاریخ انتشار: 13 مارس, 2022
248

لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی، کدام روش برای من مناسب است؟

در ابتدا از شما دعوت میکنیم برای مطالعه کامل این موضوعات به مقالات لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی مراجعه نمایید.همچنین در ادامه برخی موارد شباهت ها و تفاوت های لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی آورده شده است.

زندگی بعد از بارداری و زایمان همیشه یکسان نیست. صرفاً تلاش برای داشتن یک رژیم غذایی سالم و ورزش ممکن است برای افزایش وزن قبل از بارداری کافی نباشد. اگر هر بار که در آینه نگاه می کنید، احساس می کنید که اعتماد به نفس شما به دلیل پوست روی شکم تان کم شده است. اگر چندین ماه گذشته باشد و پوست شما هنوز به طور کامل بهبود نیافته باشد، تغییرات بارداری در بدن شما ممکن است ادامه داشته باشد. همین را می توان در مورد کسانی که امتناع کردند نیز گفت. با رسیدن به وزن ایده آل و کاهش وزن به اهداف باورنکردنی دست یافته اید و باید به آن افتخار کنید. متأسفانه، پوست آویزان باقی مانده در قسمت میانی شما گذشته شما را حفظ می کند. شما دیگر نمی خواهید آن شخص باشید و می خواهید پوست شکمتان برای همیشه صاف و درخشان به نظر برسد. هیچ کس نمی تواند شما را سرزنش کند.

لازم به ذکر است که برای برخی افراد لیپوساکشن به دلیل کم بودن چربی در ناحیه شکم و پهلو می تواند درصد زیادی از مشکلات آنها را برطرف کند. در برخی موارد، برش در حین ابدومینوپلاستی بسیار کوچک خواهد بود. پس شما لیپوساکشن را انتخاب میکنید یا ابدومینوپلاستی؟! با مشورت جراح انجام می شود.

لیپوساکشن و تامی تاک ، تفاوت ها

 

لیپوساکشن و تامی تاک تفاوت ها و شباهت ها

 

لیپوساکشن یا لیپوماتیک رسوبات کوچک چربی را از بدن که در لگن، ران ها، قسمت تحتانی بدن یا شکم قرار دارند حذف می کند.

ابدومینوپلاستی یا تامی تاک چربی و پوست اضافی را که با رژیم غذایی و ورزش پاک نمی شود، از بین می برد.

لیپوساکشن و تامی تاک برای افرادی طراحی شده است که اهداف زیبایی شناسی مشابهی دارند. اما تفاوت اصلی بین این دو جای زخم و اهمیت آن است.

در طول بارداری یا کاهش وزن قابل توجه، این موضوع می تواند باعث کشیدگی پوست شکم و ناحیه اطراف آن شود.

تامی تاک می تواند به بازیابی ظاهر صاف شکم و پهلوها کمک کند.

البته این روش برای همه مناسب نیست و در برخی موارد باید از جراحی تامی تاک پرهیز کرد!

اگر شاخص توده بدنی (BMI) بالاتر از 30 باشد.

اگر قصد بارداری دارید

اگر در تلاش برای کاهش وزن هستید

اگر بیماری قلبی جدی دارید

لیپوساکشن چگونه انجام میشود.

در روش لیپوساکشن یا لیپوماتیک هنگامی که ناحیه شکم چرخانده می شود، جراح چندین برش کوچک در اطراف رسوبات چربی اطراف شکم ایجاد می کند. سپس یک لوله نازک در زیر پوست قرار داده می شود تا سلول های چربی آزاد شود و از خلاء طبی برای جذب چربی جدا شده استفاده می شود و در نتیجه شکمی صاف تر می شود.

نتایج لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی

 

لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی

 

تفاوت بین نتایج لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی به وضوح مشخص نیست. در واقع، هر دو نتیجه یکسانی دارند: 

پس از عمل لیپوساکشن، نتایج اغلب دائمی هستند. این روش به تقویت عضلات شکم و دیواره شکم کمک می کند. پوست اضافی برداشته شده بر نمی گردد مگر اینکه وزن کم کنید یا باردار شوید.

افرادی که تحت عمل لیپوساکشن قرار گرفته اند باید پس از بهبودی ظاهری صاف و متناسب داشته باشند. این نتایج را می توان گفت دائمی هستند، اما با افزایش وزن در آینده، بازهم چربی در بدن جمع می شود.

آیا می توان لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی را با هم انجام داد؟

در برخی موارد ممکن است لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی به طور همزمان برای بیمار انجام شود. اجرای هر دو روش به صورت همزمان امکان پذیر است.

کنترل وزن پس از لیپوساکشن یا جراحی شکم

توجه به این نکته ضروری است که لیپوساکشن، تامی تاک یا لیپوماتیک راه حلی برای کنترل وزن شما نیستند. علاوه بر این، رعایت هر دو روش برای متعادل کردن وزن با ورزش منظم و رژیم غذایی متعادل بسیار مهم است، در غیر این صورت نتایج عمل از بین خواهد رفت.

چه کسانی کاندیدای مناسب برای لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی هستند؟

درک تفاوت بین لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی می تواند گیج کننده باشد. اگرچه هر دو روش بر بازگرداندن زیبایی به ناحیه شکم تمرکز دارند، اما هر کدام به روش های مختلفی به این هدف می رسند. این بخش توضیح می دهد که هر روش برای چه کسانی مناسب است.

لیپوساکشن برای چه افرادی مناسب است؟

 

لیپوساکشن و تامی تاک

 

لیپوساکشن می تواند برای افراد زیر مفید باشد:

30 درصد با وزن ایده آل فاصله دارد

پوست نرم است و بافت عضلانی خوبی دارد

زیر پوست اطراف پوست رسوبات چربی دارد که هدف بیمار برای این چربی است.

در مورد آنچه که روش می تواند به دست آورد، انتظارات واقع بینانه داشته باشید

 

تامی تاک برای افرادی مناسب است که:

 

لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی

 

آنها دارای پوست یا عضلات شل در ناحیه زیر ناف هستند.

انها سالم هستند.

آنها دیگر نمی خواهند بچه دار شوند.

آنها وزن زیادی از دست داده اند و پوست صاف است.

این روش نیاز به برش زیر ناف دارد.

انتظارات واقع بینانه از آنچه فرآیند می تواند ارائه دهد داشته باشید.

در حین لیپوساکشن و تامی تاک چه اتفاقی می افتد؟

 

لیپوساکشن

 

لیپوساکشن تحت بیهوشی انجام می شود. بیماران را می توان به صورت داخل وریدی بی حس کرد یا با بی حسی موضعی که ناحیه میانی را بی حس می کند تزریق کرد. در صورت استفاده از لیپوساکشن تامسون، از نوع خاصی از بی حس کننده موضعی به نام بی حسی تامسون استفاده می شود.

قطعات کوچک زمانی ساخته می شوند که منطقه احاطه شده باشد. این قطعات در نزدیکی گیج سوخت قرار دارند.یک کانول (لوله فلزی نازک) در محل برش قرار داده می شود تا بافت چربی تجزیه شود. سپس جراح از یک خلاء طبی برای برداشتن چربی شکسته استفاده می کند.

این روش از 45 دقیقه تا دو ساعت طول می کشد. برای دستیابی به نتایج مطلوب ممکن است به بیش از یک عمل لیپوساکشن نیاز باشد.

تامی تاک

 

بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار گرفت. هنگامی که او بیهوش بود، یک برش افقی در ناحیه پایین شکم ایجاد شد.

جراح با بخیه زدن آن در نزدیکی ناحیه مورد نظر، لایه ای از دیواره شکم را جمع می کند و باعث کشش و انقباض عضلات پایین شکم می شود که معمولاً جدا شده و شل می شوند. پوست شکم کشیده می شود و هر پوست شلی جمع می شود. ناف به جای خود باز می گردد. شکاف با بخیه بسته می شود. کل عملیات از 1 تا 3 ساعت طول می کشد.

این روش بسته به نوع تنفسی که انجام می شود می تواند متفاوت باشد.

جراحی تامی تاک به طور کامل در یک مرحله انجام می شود.

نتایج مورد انتظار لیپوساکشن و شکم

 

لیپوساکشن

 

افرادی که لیپوساکشن خط میانی انجام می دهند معمولا شکم صاف تری دارند. اگرچه انتظار می رود که نتایج دوام داشته باشند، اما اگر شروع به افزایش وزن کنید، روند ممکن است معکوس شود.

در یک مطالعه بالینی، 56 درصد از بیماران پس از این روش وزن اضافه کردند و چربی شکمی بازگشتند. بنابراین می توان نتیجه گرفت که ثبات وزن در این روش بسیار مهم است.

تامی تاک

 

بعد از تامی تاک موفق، دیواره شکم تقویت می شود و پوست سطح آن بهتر به نظر می رسد. اگر ناحیه به طور قابل توجهی بزرگ نشده باشد یا باردار باشید، پوست برنمی گردد.

برخی از بیماران دریافته‌اند که ناف پس از جراحی تغییر کرده است و هنوز آسیب پس از عمل واضح است، اگرچه لکه به مرور زمان ناپدید می‌شود. 

آثار پس از لیپوساکشن و تامی تاک

 

ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن

 

لیپوساکشن نیاز به ایجاد برش های کوچک در پوست بیمار دارد. با این حال، این روش یک اسکار کوچک در اطراف ناحیه درمان باقی می‌گذارد، اما معمولاً به مرور زمان محو می‌شود.

 تمام این روش‌های جراحی یک اسکار بر روی بدن باقی می‌گذارند که در قسمت پایین شکم از کف لگن ایجاد شده است. طول طرح بستگی به نوع تامی تاک  دارد. لکه ها مرور زمان محو می شوند. جراحی های پلاستیک معمولا در زیر ناف انجام می شود، بنابراین زخم را می توان با لباس زیر یا لباس شنا پوشاند.

کل عمل جراحی شکم یک اسکار در نوک لگن ایجاد می کند که به ناحیه اطراف نفوذ می کند و بیشتر آن از بین می رود.

در بیماران بدون پرولاپس، یک اسکار عمودی صاف به طول 2 تا 4 سانتی متر بالای ناف باقی می ماند.

آیا لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی به طور همزمان انجام می شود

 

در بیشتر موارد، لیپوساکشن و شکم به طور همزمان انجام می شود. به احتمال زیاد این دو جراحی همزمان انجام شده است. جراح با توجه به شرایط بیمار بهترین تصمیم را می گیرد.

از آنجایی که لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی جراحی‌های ایده‌آل زیبایی شکم هستند، اندازه‌ای که باید اصلاح شود و در نتیجه بهترین نوع جراحی برای فرد بسیار مهم است.

اگر مشکل فردی پوست اضافی شکم یا شل شدن عضلات ناحیه شکم به دلیل کاهش وزن شدید باشد. عمل جراحی شکم ممکن است گزینه مناسب تری برای فرد باشد.

البته لیپوساکشن گزینه خوبی برای کسانی است که در شکم خود چربی دارند و وزن کلی دارند.

آیا لیپوساکشن و تامی تاک شبیه هم هستند؟

 

ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن دو جراحی بسیار متفاوت هستند که هدف آنها تغییر و بهبود ظاهر ناحیه شکم است. جراحی ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن برای منقبض و کوچک کردن شکم انجام می شود. هر دوی این جراحی ها در دسته جراحی های زیبایی قرار می گیرند و توسط جراحان پلاستیک انجام می شوند. بنابراین شرکت های بیمه معمولا هزینه را پوشش نمی دهند. جراحی شکم و لیپوساکشن از نظر تکنیک جراحی، دوره نقاهت و خطر تفاوت های مهم و جدی دارند. 

کاربردهای لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی چیست؟

 

جراحی لیپوساکشن اغلب برای برداشتن توده های کوچک چربی استفاده می شود. این چربی معمولا در ران ها، باسن و شکم یافت می شود.

این جراحی توده های چربی را از ناحیه مورد نظر برداشته و برجستگی های آن ناحیه را کاهش داده و بافت و ظاهر آن ناحیه را بهبود می بخشد. با این حال، جراحی لیپوساکشن هرگز به عنوان یک کمک کلی برای کاهش وزن توصیه نمی شود. این عمل برای افراد چاق مناسب نیست.

در جراحی ابدومینوپلاستی نه تنها چربی از بدن خارج می شود، بلکه پوست اضافی نیز برداشته و جایگزین می شود.

بارداری یا تغییر ناگهانی وزن می تواند باعث کشیدگی و بزرگ شدن پوست شکم شما شود. هدف از ابدومینوپلاستی صاف کردن برآمدگی و بیرون زدگی شکم و اصلاح بافت آن است. در طی این جراحی، عضلات راست یا عمودی شکم که به دلیل بارداری کشیده شده یا از هم جدا شده اند، به وضعیت قبلی خود برمی گردند.

لیپوساکشن و تامی تاک بعد از بارداری

 

لیپوساکشن

 

لیپوساکشن شکم باعث حذف چربی بعد از بارداری از ناحیه شکم می شود. جای زخم بسیار کوچک و تقریبا نامرئی است. بهتر است این عمل ۶ تا ۹ ماه پس از بارداری انجام شود تا زمان کافی برای بهبودی بعد از زایمان وجود داشته باشد.

تامی تاک

 

ابدومینوپلاستی برای خانم هایی که می خواهند پوست شل یا زخم های ناشی از بارداری را از بین ببرند ایده آل است.

بررسی آمار رضایت مشتری برای لیپوساکشن و تامی تاک

 

لیپوساکشن

 

یک مطالعه بالینی انجام شده بر روی بیماران لیپوساکشن نشان داد که 78 درصد از شرکت کنندگان از نتایج جراحی خود راضی بودند. محققان متوجه نشدند که 79.7 درصد از بیماران لیپوساکشن گفته اند که این کار را دوباره انجام خواهند داد.

تامی تاک

 

در یک مطالعه، بیمارانی که تحت عمل تامی تاک قرار گرفتند، امتیاز 8.7 از 10 را به این روش دادند. بیمارانی که با ترکیبی از این دو روش تحت درمان قرار گرفتند، پس از جراحی نمره 9 از 10 را به دست آوردند.

نتیجه(لیپوساکشن یا تامی تاک)

 

هم لیپوساکشن و هم لیپوساکشن مزایای منحصر به فرد خود را دارند و برای افرادی که این شرایط را دارند ایده آل هستند.

همچنین از شما دعوت میکنیم برای مطالعه سایر روش های مشابه، مقاله پیکرتراشی را مطالعه نمایید.

 

منابع:

https://drmohsenfadaee.com/

https://www.youtube.com/

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


مطالب مشابه