سلامت عمومیلک صورت

5 روش از بین بردن لک صورت در خانه تضمینی

از بین بردن لک صورت در خانه تضمینی

لک های پوستی یک مشکل رایج است که می تواند ظاهر پوست را تغییر دهد. لک های پوستی می توانند به دلایل مختلفی ایجاد شوند، از جمله قرار گرفتن در معرض نور خورشید، افزایش سن و برخی از بیماری ها. خوشبختانه، راه های زیادی برای درمان لک های پوستی وجود دارد.

در این مقاله از زیباکلیک ، ما به 5 روش طبیعی و خانگی برای از بین بردن لک صورت می پردازیم. این روش ها بی خطر و موثر هستند و می توانند به شما کمک کنند تا پوستی روشن تر و یکدست تر داشته باشید.

آب لیمو

آب لیمو یک ماده سفید کننده طبیعی است که می تواند به روشن شدن پوست و از بین بردن لک ها کمک کند. برای استفاده از آب لیمو، یک پنبه را به آب لیمو آغشته کنید و آن را روی لک ها بمالید. بگذارید 10 دقیقه بماند و سپس با آب سرد بشویید. از آب لیمو بیش از یک بار در روز استفاده نکنید، زیرا می تواند پوست شما را تحریک کند.

عسل

عسل یک مرطوب کننده طبیعی است که می تواند به تسکین پوست تحریک شده کمک کند و از ایجاد لک های جدید جلوگیری کند. برای استفاده از عسل، یک لایه نازک از عسل را روی پوست خود بمالید و بگذارید 15 دقیقه بماند. سپس با آب سرد بشویید. می توانید عسل را هر روز استفاده کنید.

آلوئه ورا

آلوئه ورا یک گیاه دارویی است که دارای خواص ضد التهابی و ضد میکروبی است. می تواند به تسکین پوست تحریک شده و از ایجاد لک های جدید جلوگیری کند. برای استفاده از آلوئه ورا، ژل آلوئه ورا را مستقیماً روی لک ها بمالید و بگذارید 15 دقیقه بماند. سپس با آب سرد بشویید. می توانید آلوئه ورا را هر روز استفاده کنید.

سیب زمینی

سیب زمینی یک ماده سفید کننده طبیعی است که می تواند به روشن شدن پوست و از بین بردن لک ها کمک کند. برای استفاده از سیب زمینی، یک سیب زمینی را رنده کنید و آب آن را بگیرید. پنبه را به آب سیب زمینی آغشته کنید و آن را روی لک ها بمالید. بگذارید 10 دقیقه بماند و سپس با آب سرد بشویید. می توانید سیب زمینی را هر روز استفاده کنید.

زردچوبه

زردچوبه یک ادویه است که دارای خواص ضد التهابی و ضد میکروبی است. می تواند به تسکین پوست تحریک شده و از ایجاد لک های جدید جلوگیری کند. برای استفاده از زردچوبه، یک قاشق چایخوری زردچوبه را با یک قاشق چایخوری عسل و یک قاشق چایخوری آب لیمو مخلوط کنید. خمیر را روی لک ها بمالید و بگذارید 15 دقیقه بماند. سپس با آب سرد بشویید. می توانید زردچوبه را دو بار در روز استفاده کنید.

 

مطالعه بیشتر

 

نمایش بیشتر

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

ویزیت رایگان

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید