دسته‌بندی نشده

0 تا 100 زاویه سازی صورت با ورزش و مزایای آن

مزایای ورزش‌های صورت

زاویه سازی صورت با ورزش، یکی از راه‌حل‌های موثر در از بین بردن عوارضی مانند افتادگی پوست صورت و بهبود شکل ظاهری صورت مانند برجسته کردن گونه‌ها است.

افزایش سن در زنان و مردان، موجب تغییر شکل صورت آنها می‌شود. در این زمان ممکن است چربی اضافی در ناحیه گردن به وجود آید یا عضلات صورت تحلیل برود و خط فک کمتر مشخص ‌شود. همچنین ممکن است برخی از افراد دارای صورت پف کرده یا چاق بوده و از ظاهر صورت خود ناراضی باشند. این افراد ممکن است تنها راه خلاصی از این مشکل را جراحی بدانند.

اما می‌توان گفت کاهش وزن و انجام برخی از ورزش‌ها، می‌تواند چربی‌های صورت را کاهش دهد و بدون جراحی و جراحات، صورت زاویه دار شود.

کاربرد انواع ورزش‌ها برای صورت

زاویه سازی صورت با ورزش شامل برجسته کردن گونه، زاویه ‌دار کردن لب و زاویه سازی فک است. هر کدام از این موارد، دارای حرکات ورزشی خاصی است. برای رسیدن به هدف، فرد باید صبور باشد و حرکات را به صورت مداوم و روزانه انجام دهد. زاویه سازی صورت مردان با ورزش، شامل حرکاتی است که بانوان هم می­توانند آنها را انجام دهند و فرقی نمی‌کند.

ورزش برای زاویه سازی صورت اگر به شکل مناسب و درست انجام شود، نه ‎تنها خط فک را تیزتر می‌کند، بلکه از درد گردن،سر و فک نیز جلوگیری می‎کند. اگر فرد حین انجام حرکات احساس درد می‎کند، باید از انجام آن خودداری کند. وجود درد به این معنی است که فرد به شکل صحیحی حرکات را انجام نمی‌دهد یا احتمال دارد به خود آسیب بزند. در ادامه مقاله به معرفی حرکات ورزشی می پردازیم که به زاویه دار کردن صورت کمک می کنند.

ورزش برای برجسته کردن گونه

از مهم‌ترین ورزش‌های برجسته کردن گونه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

لبخند زدن

ورزش برای برجسته کردن گونه

لبخند زدن می‌تواند یک تمرین عالی برای زاویه سازی صورت با ورزش باشد. تمام کاری که فرد باید انجام دهد این است که با دهان بسته، لبخندی عمیقی بزند. لب‌ها نباید از هم باز شوند. بعد از ده ثانیه لبخند، صورت به حالت اولیه برگردد. انجام روزانه این ورزش، نه‎تنها باعث برجسته کردن گونه می‌شود، بلکه به طور حتم روحیه را بالا می‌برد.

زاویه سازی صورت با ورزش X و O

زاویه سازی صورت با ورزش X و O

 

این نوع زاویه سازی صورت با ورزش، یک تمرین عالی برای سوزاندن چربی‌های گونه و غبغب است. تمام کاری که فرد باید انجام دهد این است که حروف X و O را به طور متناوب تکرار کند. در صورتی که این ورزش روزانه ده بار انجام شود، علاوه بر از بین بردن چربی‌های اضافه گونه و برجسته کردن آن‌ها، عضلات صورت نیز در این ناحیه تقویت می‌شود.

حرکت زبان

زاویه سازی صورت با حرکت زبان

یک روش عالی برای کار کردن روی ماهیچه‌های زیر گونه‌ها و زاویه سازی صورت گرد با ورزش، انجام این تمرین است. برای انجام این ورزش فرد باید زبانش را بیرون بیاورد و تا جایی‎که می‌تواند آن را به سمت پایین بکشد، گویی می‌خواهد چانه‌اش را لمس کند. برای ده ثانیه در همین حالت باقی بماند، به طوری که تنش را در عضلاتش احساس کند. این حرکت باید ده بار تکرار شود.

لیفت گونه

زاویه سازی صورت با حرکت لیفت گونه

اگر فردی می‌خواهد به زاویه سازی صورت با ورزش بپردازد و روی عضلات فوقانی گونه‌هایش کار کند، بهتر است این تمرین را انجام دهد. این تمرین صورت را لاغرتر جلوه می‌دهد. در مرحله اول بدون ایجاد تغییر در موقعیت لب‌ها، گونه‌هایش را به سمت چشم‌هایش بکشد. در مرحله دوم در حالی که گوشه‌های لبش را بالا می‌برد، گونه‌هایش را از پایین به سمت بالا فشار دهد. برای رسیدن به نتایج مطلوب بهتر است این ورزش را روزانه ده بار تکرار کند.

زاویه سازی صورت با ورزش ماهی

زاویه سازی صورت با ورزش ماهی

برای کار همزمان روی تمامی نواحی گونه، این حرکت بهترین گزینه است که به دو روش انجام می‌شود.

روش 1

تمام کاری که فرد باید انجام دهد این است که لب‌هایش را غنچه کند. در حالی که در این وضعیت قرار دارد، سعی کند با لبخند زدن، گوشه‌های خارجی لب‌هایش را به سمت بالا بکشاند.

سپس فرد باید برای ده ثانیه در این موقعیت باقی بماند و بعد به حالت عادی برگردد. این ورزش  برای برجسته کردن گونه‌ها عالی است.

روش 2

برای زاویه سازی صورت با ورزش در این حرکت، فرد باید سر خود را بالا ببرد و به آسمان نگاه کند و چانه خود را به جلو فشار دهد. سپس گونه‌های خود را تا آنجا که ممکن است از داخل جمع کند (حرکت ماهی).

بهتر است فرد 5 ثانیه در این حالت بماند و بعد استراحت کند. انجام این حرکت در 10-15 ست توصیه می‌شود.

زاویه سازی صورت با ورزش باد کردن لپ

زاویه سازی صورت با ورزش باد کردن لپ

با انجام این تمرین، عضلات قسمت بالایی و میانی گونه‌ها تقویت می‌شوند. برای انجام این حرکت فرد باید در حالی که لب‌هایش بسته است، گونه‌هایش را با هوا پف کند. سپس به طور متناوب هوا را هر 5 ثانیه بین گونه‌هایش رد و بدل کند.

ورزش برای برجسته سازی استخوان گونه

ورزش برای برجسته سازی استخوان گونه

با انجام این حرکات گونه‌ها برجسته به نظر می‌آیند.

برای زاویه سازی صورت با ورزش در این حرکت فرد باید انگشتان خود را روی هر استخوان گونه قرار دهد و سپس پوست خود را به آرامی به سمت بالا بکشد. سپس دهان خود را باز کند و یک O کشیده بگوید.

برای تقویت عضلات بهتر است فرد 5 ثانیه در این حالت باقی بماند. در هر بار انجام این ورزش فرد حرکت را باید بین10-15  بار، تکرار کند

زاویه سازی صورت با ورزش غبغب

یکی از عوامل تاثیرگذار روی ظاهر صورت، غبغب است. وجود چربی اضافی زیر چانه باعث از بین رفتن زاویه صورت می‌شود. به همین دلیل رفع غبغب با ورزش می‌تواند به زاویه سازی صورت کمک کند.

ورزش اسکوپ، بوسه زرافه، ورزش مقاومتی و…. از جمله حرکت‌هایی هستند که می‌توانید در مقاله رفع غبغب با ورزش از آن­ها مطلع شوید.برای مطالعه کامل این روش‌ها مقاله رفع غبغب با ورزش و ماساژ را مطالعه نمایید.

 

آموزش زاویه دار کردن لب با ورزش

یکی از روش‌های زاویه سازی صورت با ورزش انجام حرکات مربوط به زاویه سازی لب است.

جمع کردن لب

یوگای صورت مبتنی بر این نظریه است که زاویه سازی صورت گرد با ورزش، کار لیفت صورت بدون جراحی را انجام می‌دهد. این ورزش صورت، برای استفاده از ماهیچه‌های اطراف لب طراحی شده تا ظاهر لب‌ها محکم‌تر شود.

برای انجام این حرکت، فرد مورد نظر باید صاف بنشیند و لب‌هایش را برای مدت 10 ثانیه جمع کند. سپس به حالت اولیه برگردد. او باید روزانه این کار را در 3 ست پنج‎تایی تکرار کند.

مکیدن

این ورزش علاوه بر زاویه سازی لب، عضلات لب و اطراف آن را سفت می‌کند. فرد انجام‎دهنده حرکت باید انگشت اشاره‌اش را در دهانش قرار دهد و تا جایی که می‌تواند با لب‌هایش آن را بمکد. باید احساس کند ماهیچه‌های گونه و لب‌هایش منقبض شده‌اند.

5 ثانیه در همین حالت باقی بماند سپس لب‌هایش را به حالت اولیه برگرداند و انگشتش را بیرون بیاورد.10 بار این حرکت را تکرار کند.

 حرکت O

این حرکت علاوه بر زاویه سازی لب، به از بین بردن چین و چروک‌های ریز کناره‌های دهان کمک می‌کند. فرد انجام‌دهنده حرکت، باید لب‌هایش را جمع کند و دهانش را به شکل O کوچک دربیاورد. لب‌هایش را در حالت تنش دربیاورد و تا جایی که می‌تواند لبخند بزند تا زمانی که احساس کند عضلات گونه‌هایش منقبض شده‌اند.

آموزش زاویه سازی فک با ورزش

معمولا عضلات جلویی گردن رشد کافی ندارند و تقریبا هرگز در سالن‌های ورزشی یا محیط‌های درمانی، ورزش داده نمی‌شوند. آن‌ها می‌توانند یکی از دلایل عمده افتادگی گردن و علت درد پنهان گردن باشند. این عضلات از استخوان‌های جناغی و گردنی (ترقوه) به قسمت‌های مختلف آرواره (فک) متصل می‌شوند.

 حرکاتی که در ادامه نام برده خواهند شد، نه ‎تنها موجب زاویه سازی فک و صورت با ورزش می‌شوند، بلکه از درد گردن، سر و فک نیز جلوگیری می‌کنند.

  • حلقه گردن
  • بکاپ استخوان ترقوه
  • چرخاندن زبان
  • صداهای مصوت
  • چانه به سمت بالا
  • کلانچ فک

اگر قصد دارید با نحوه انجام هر یک از حرکت‌های بالا آشنا شوید، مطلب ورزش برای زاویه سازی فک را از دست ندهید.

ماساژ برای زاویه سازی صورت

علاوه بر زاویه سازی صورت با ورزش، علم ماساژ صورت نیز سابقه بسیار طولانی دارد. متون علمی متعددی در اواخر 1800 و اوایل 1900 منتشر شده‌اند که درباره مزایای پزشکی و زیبایی ماساژ صورت صحبت کرده‌اند. ماساژ برای زاویه سازی صورت، یک روش غیرتهاجمی است که باعث افزایش سلامت پوست می‌شود.

تاثیرات مطلوب بسیاری وجود دارد که می‌توان از طریق ماساژ صورت به‎دست آورد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به افزایش گردش خون، کاهش پف و التهاب، بهبود بافت و رنگ پوست و پوست صاف و سفت با حداقل خطوط ریز و چین و چروک اشاره کرد.

ماساژ با افزایش گردش خون، مواد مغذی بیشتری را برای تغذیه به سطح پوست می‌آورد و عملکرد پوست را بهبود می‌بخشد. ماساژ علاوه بر زاویه سازی صورت، پوست را نرم می‌کند و باعث ریشه‌کن شدن ناخالصی‌ها و سموم می‌شود. زاویه سازی صورت با ماساژ نوعی تمرین برای صورت است که چربی‌هایی را که در خط فک جمع شده‌اند، از بین می‌برد.

انواع ماساژ برای زاویه سازی صورت

مانند زاویه سازی صورت با ورزش، در ماساژ نیز باید فرد دقت زیادی در انجام حرکات داشته باشد. برای ماساژ صورت می‌تواند از روغن‌های گیاهی مفیدی مانند روغن نارگیل یا جوجوبا نیز بهره بگیرد.

حرکت اول

در این حرکت فرد باید با استفاده از 2 انگشت خود، پوست را از خط فک تا گونه‎های خود بالا ببرد. این حرکت را به آرامی و بدون فشار انجام دهد.

حرکت دوم

در حرکت بعدی ماساژ برای زاویه سازی صورت، فرد باید با استفاده از 2 انگشت خود، از گوش‌ها به سمت گردن خود را به آرامی، به سمت پایین ماساژ دهد.

حرکت سوم

سپس فرد باید با استفاده از 2 انگشت خود، از بینی تا گوشه داخلی چشم‌های خود را به آرامی به سمت بالا ماساژ دهد.

حرکت چهارم

با حرکت دورانی و با قسمت نرم داخلی دست، صورت خود را ماساژ دهد. این ماساژ به سفت شدن پوست روی گونه‌ها کمک می‌کند تا صورت کشیده و سفت به نظر برسد.

حرکت آخر

در این حرکت ماساژ برای زاویه سازی صورت، فرد باید با استفاده از هر دو دست و کف دست خود، صورت خود را به آرامی با حرکت به سمت بالا ماساژ دهد تا پوست به سمت بالا کشیده شود. این حرکت نیز باید به آرامی انجام شود.

همان همان‌طور که در زاویه سازی صورت با ورزش، قبل از انجام حرکت نیاز به گرم کردن بدن وجود دارد، در ماساژ صورت نیز بهتر است فرد کف دست خود را قبل از انجام حرکات گرم کند تا با جریان بهتر خون تاثیر حرکات افزایش یابد. مداومت و صبوری در ماساژ نیز شرط دیدن نتیجه مطلوب است.

 

 

نمایش بیشتر

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

ویزیت رایگان

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید