پوست

طب سوزنی برای چروک صورت

فهرست محتوای مقاله

طب سوزنی برای چروک صورت چگونه است؟

استفاده از طب سوزنی برای رفع مشکلات پوستی مانند چین و چروک یا افتادگی پوست صورت و… امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. طریقه درمان چین و چروک صورت با طب سوزنی دائمی‌تر است، زیرا پیری و چروک شدن پوست ممکن است بر اثر مشکل داخلی مانند عدم‌تعادل هورمونی در بدن به‌وجود آمده باشد و طب سوزنی با حل این مشکل به صورت حرفه‌ای موجب تسریع روند کلاژن‌سازی در پوست می‌شود و روند پیری پوست را کندتر می‌کند. همچنین این روش، گردش خون را افزایش می‌دهد و استحکام پوست را بیشتر می‌کند.

روش‌های درمانی مختلفی برای از بین بردن چین و چروک‌ صورت وجود دارد. اما همه آن‌ها به تمدید نیاز دارند و ممکن است بعد از مدتی بی‌اثر شوند. در واقع می‌توان گفت هیچ روشی مانند طب سوزنی، مشکلات را به صورت ریشه‌ای حل نمی‌کند.در ادامه از شما دعوت میکنیم ویدئوی زیر را تماشا کنید تا با تاثیر طب سوزنی در درمان چین و چروک صورت بیشتر آشنا شوید.

 

 

درمان چین و چروک صورت با طب سوزنی برای چه افرادی مناسب است؟

درمان چین و چروک طب سوزنی

 

به‌طور کلی، تشخیص این موضوع که یک فرد گزینه مناسبی برای طب سوزنی است یا خیر، بر عهده متخصص است. اما گروه‌های زیر می‌توانند نتایج خوبی از طب سوزنی به‌دست آورند.

 • افرادی که پوست آن‌ها به‌تازگی آسیب‌دیده و نمی‌توانند از دیگر روش‌های ترمیمی استفاده کنند.
 • افرادی که چین و چروک صورت آن‌ها قدیمی و عمیق نشده است.
 • افرادی که به‌دنبال راه‌های طبیعی هستند و تمایلی به عمل جراحی ندارند.
 • افرادی که از بیماری‌های مزمن دیگری مانند میگرن، دردهای شدید و… رنج می‌برند.
 • افرادی که به‌دنبال راهکارهای درمانی موثر و طولانی‌مدت هستند.

 

انجام این روش برای چه افرادی مناسب نیست؟

با وجود مزیت‌های بسیار زیاد درمان چین و چروک صورت با طب سوزنی، انجام این روش برای برخی از بیماران ممنوع است. گروه‌های زیر نباید طب سوزنی انجام دهند یا در صورت نیاز حتما باید تحت نظر متخصص باشند.

 • افرادی که داروهای ضدانعقاد خون مصرف می‌کنند.
 • افرادی که به اختلالات خونریزی مبتلا هستند.
 • بیمارانی که از دیابت کنترل نشده نوع ۲ رنج می‌برند.
 • افرادی که آلرژی یا بیماری‌های پوستی مزمن دارند.
 • افرادی که داروهای خاص و به خصوص داروهای گیاهی مصرف می‌کنند.

ممکن است گروه آخر بتوانند به دستور پزشک، مدتی مصرف داروهای خود را قطع کنند تا بتوانند از این روش درمانی بهره ببرند.

 

آمادگی‌های پیش از طب سوزنی برای چروک صورت

درمان چین و چروک طب سوزنی

 

بیمارانی که قصد درمان چین و چروک صورت با طب سوزنی را دارند، باید اقدامات زیر را برای آمادگی انجام دهند.

 • بهتر است بیمار از روز قبل درمان، دچار استرس و تنش نباشد. آرامش حین طب سوزنی اهمیت فراوانی دارد.
 • بهتر است بیمار تا یکی دو ساعت قبل از درمان چیزی نخورد و با معده سبک به پزشک مراجعه کند.
 • بهتر است تا چند ساعت قبل درمان چین و چروک صورت با طب سوزنی، از خوردن قهوه خودداری شود. به‌طور کلی، مصرف کافئین پیش از انجام این روش درمانی ممنوع است.
 • توصیه می‌شود بیمار از لباس‌های راحت استفاده کند تا حین درمان امکان ریلکسیشن کامل را داشته باشد.
 • استفاده از مواد آرایشی در جلسه انجام طب سوزنی صورت ممنوع است.

 

مراحل درمان

 • در درمان چین و چروک صورت با طب سوزنی، متخصص طب سوزنی ۴۰ تا ۷۰ سوزن کوچک و بدون درد را در قسمت‌های مخصوصی از صورت فرو می‌کند.
 • ورود سوزن‌ها، زخم‌هایی سطحی را در پوست صورت ایجاد می‌کند. به این زخم‌ها، میکروترومای مثبت گفته می‌شود.
 • وقتی بدن این زخم‌ها را حس می‌کند، خود را در حالت ترمیم قرار می‌دهد. این در واقع همان روشی است که در میکرونیدلینگ نیز برای روشن کردن پوست و ضدپیری استفاده می‌شود. با این تفاوت که طب سوزنی کمی عمیق‌تر است. میانگین زخم‌های کوچک و سوراخ‌های به‌وجود آمده در اثر آن حدود ۵۰ عدد است. اما دستگاه میکرونیدلینگ صدها ضربه به پوست وارد می‌کند که نسبت به طب سوزنی خفیف‌تر هستند.
 • سوراخ‌های به‌وجود آمده برای رفع چین و چروک صورت با طب سوزنی، سیستم لنفاوی و گردش خون را تحریک می‌کنند. این سیستم‌ها با همکاری یکدیگر مواد مغذی و اکسیژن را به سلول‌های پوست منتقل کرده و موجب کلاژن‌سازی و در نتیجه جوانسازی پوست می‌شوند.

 

تعداد جلسات مورد نیاز طب سوزنی برای چروک صورت 

مطالعات انجام‌شده نشان می‌دهد اکثر مردم تنها پس از پنج جلسه طب سوزنی صورت، پیشرفت‌هایی را مشاهده خواهند کرد. اما برخی از متخصصان برای دیدن نتایج توصیه می‌کنند درمان چین و چروک صورت با طب سوزنی به مدت ۱۰ جلسه و با فاصله یک یا دو بار در هفته انجام شود. پس از آن، افراد می‌توانند به مرحله نگهداری بروند. در آن مرحله نیز هر چهار تا هشت هفته درمان ادامه پیدا می‌کند. در واقع در این مرحله پوست استراحت می‌کند و ترمیم می‌شود. پس از طب سوزنی، تغذیه پوست از طریق یک رژیم غذایی متعادل و انجام مراقبت‌های لازم از آن، نتایج بهتری به همراه خواهد داشت.

 

مراقبت‌های بعد از درمان چین و چروک صورت با طب سوزنی

مراقبت بعد از درمان چین و چروک طب سو

 

مراقبت‌های بعد از طب سوزنی اهمیت بسیاری دارد. به خصوص اگر بیمار برای اولین بار این کار را انجام داده است. پوست بعد از رفع چین و چروک صورت با طب سوزنی ممکن است واکنش‌های جدیدی نشان دهد. رعایت نکات مراقبتی برای دستیابی به بهترین نتیجه اهمیت بسیاری دارد. در ادامه مهم‌ترین نکات مراقبتی را بیان کرده‌ایم.

 

استراحت

 منظور این نیست که بیمار بعد از طب سوزنی بخوابد یا دراز بکشد. فرد نباید از نظر جسمی یا روحی خسته شود. با این کار، انرژی مورد نیاز برای نقاهت در بدن باقی می‌ماند.

 

کمپرس گرم

 زخم‌های طب سوزنی در برخی افراد احساس سوزش یا درد ایجاد می‌کند. استفاده از کمپرس گرم این دردها را تسکین می‌دهد و در بهبود سریع‌تر نیز موثر است.

 

تمرینات سبک برای درمان چین و چروک صورت با طب سنتی

ورزشکاران و افراد پویایی که رفع چین و چروک صورت با طب سوزنی را انتخاب کرده‌اند، باید مدتی از فعالیت‌های سنگین دور باشند. تمرینات سبک در زمان کوتاه باید جایگزین ورزش‌ها و فعالیت‌های حرفه‌ای پرتحرک و طولانی‌مدت شود.

 

دوری از مصرف الکل و قهوه

بعد از درمان چین و چروک صورت با طب سوزنی، سموم بدن دفع می‌شود. آب مهم‌ترین حامل سموم بدن به خارج از آن است. قهوه و الکل آب بدن را از بین می‌برند. همچنین ترکیبات این دو ماده، اثرات مثبت طب سوزنی را از بین می‌برند.

 

رژیم غذایی مناسب

طب سوزنی سموم را از بدن دفع می‌کند. بنابراین افراد باید از غذاهای سالم استفاده کنند تا سموم دوباره تولید نشوند و اثرات طب سوزنی بیشتر باقی بماند.

 

توقعات بیمار بعد از درمان چین و چروک صورت با طب سوزنی

 • به‌گفته‌ متخصصان، اصلی‌ترین تاثیر انجام طب سوزنی که افراد تجربه می‌کنند، داشتن یک چهره‌ روشن‌تر است.
 • متخصصان می‌گویند: «به نظر می‌رسد بعد از انجام طب سوزنی پوست از یک خواب طولانی و عمیق بیدار شده است.»
 • خون و اکسیژن تازه، به مقدار زیاد صورت را فرا‌گرفته و آن را زنده و تازه می‌کند.
 • طب سوزنی برخلاف بوتاکس یا پرکننده‌های پوستی، به هیچ وجه یک رفع‌کننده‌ سریع چین و چروک نیست. در واقع تمرکز بیمار در درمان چین و چروک صورت با طب سوزنی باید بر ایجاد تغییرات طولانی‌مدت در سلامت پوست و بدن باشد.
 • بهره‌مندی از پوستی نرم‌تر، از دیگر نتایج طب سوزنی است.

 

مزایای طب سوزنی برای چروک صورت

رفع چین و چروک طب سوزنی

 

 • درمان چین و چروک صورت با طب سوزنی، یک جایگزین بسیار ایمن و مناسب برای جراحی‌های زیبایی و بوتاکس است. این روش درمانی زیبایی در طب سنتی پیشنهاد شده است.
 • درمان چین و چروک با طب سوزنی به صورت طبیعی به جوان‌تر، صاف‌تر و سالم‌تر شدن پوست کمک می‌کند.
 • این روش نه تنها نشانه‌های پیری را از بین می‌برد، بلکه سلامت کلی پوست را نیز افزایش می‌می‌دهد.
 • این روش همچنین در از بین بردن علائم عوارض پوستی مانند جوش و آکنه و حتی پف زیر چشم تأثیرگذار است.
 • آماندا بیزل، متخصص طب سوزنی و بنیانگذار کلینیک جوان‌سازی SKN توضیح می‌دهد: «درمان چین و چروک صورت با طب سوزنی، سلامت ساختار درونی پوست را بهبود می‌بخشد و در عین حال زیبایی ظاهری پوست را نیز افزایش می‌دهد.»
 • این روش صرفا یک مسکن کوتاه‌مدت نیست، بلکه برطرف‌کننده‌ ریشه‌ای مشکلات پوستی و کُندکننده‌ روند پیری است‌.
 • میکروتروما‌های مثبت همچنین باعث تحریک تولید کلاژن می‌شوند.
 • افزایش خاصیت ارتجاعی پوست از دیگر مزیت‌های درمان چروک صورت با طب سوزنی است.

 

عوارض جانبی طب سوزنی برای چروک صورت

پس از انجام یک دوره درمان چین و چروک صورت با طب سوزنی به‌طور منظم و کامل، چین و چروک‌های چهره در حد قابل‌توجهی کاهش پیدا می‌کنند. در صورتی که پزشک متخصص طب سوزنی فقط قسمت صورت را معالجه کند، این روش چندان توصیه نمی‌شود، چراکه اگر سوزن‌ها فقط به یک قسمت از بدن وارد شوند، نتیجه‌ای جز احتقان انرژی به‌دنبال نخواهند داشت. این موضوع باعث احساس خستگی، سردرد و ناراحتی بیمار می‌شود. اما هنگامی که طب سوزنی بدن را درگیر کند، جریان کامل انرژی در بدن به‌وجود می‌آید.

عارضه دیگر طب سوزنی زخم‌های آن است. در برخی از افراد این زخم‌ها منجر به ایجاد کبودی‌هایی می‌شوند که بیماران را نگران می‌کنند. اگر پزشک تشخیص دهد بیماری، شرایط استفاده از درمان چین و چروک صورت با طب سوزنی را دارد، نیازی به نگرانی نیست. زخم‌ها و کبودی‌ها بعد از مدت کوتاهی بهبود پیدا می‌کنند.

 

آیا درمان چین و چروک صورت با طب سوزنی روش ایمنی است؟

درمان چین و چروک طب سوزنی

 

طب سوزنی هزاران سال است برای درمان مشکلات و بیماری‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش درمان قدیمی، توسط سازمان بهداشت جهانی به‌عنوان یک روش درمانی موثر شناخته شده است. البته این سازمان جهانی رهنمودهایی را نیز برای انجام این روش درمانی تعیین کرده است. در ایالات متحده آمریکا نیز به متخصصان طب سوزنی، توسط وزارت بهداشت هر ایالت مجوز‌های لازم داده می‌شود. در حالت کلی، درمان چین و چروک صورت با طب سوزنی روشی ایمن شناخته می‌شود. اما برای انجام این روش درمانی و استفاده از مزایای آن لازم است به متخصصان قابل اعتماد و دارای مجوز از مراجع ذی‌ربط مراجعه شود.

افراد مشهوری که از طب سوزنی استفاده می‌کنند

افراد مشهور به دلایل مختلفی از طب سوزنی استفاده می‌کنند. بسیاری از آن‌ها این روش را یک درمان مناسب برای جوانسازی و از بین بردن چین و چروک‌های پوستی می‌دانند. در ادامه برخی از افرادی که از طب سوزنی استفاده می‌کنند را نام برده‌ایم.

 • جیم کری
 • کتی پری
 • مدونا
 • ناتالی پورتمن
 • کیم کارداشیان
 • مت دیمون

 

هزینه طب سوزنی برای چروک صورت

هزینه درمان چین و چروک صورت با طب سوزنی، براساس میزان چروک‌های موجود در صورت تعیین می‌شود. هزینه این عمل به پزشک یا کلینیکی که درمان را انجام می‌دهد، بستگی دارد. اینکه طب سوزنی تنها روی صورت انجام می‌شود یا بدن نیز تحت طب سوزنی قرار می‌گیرد، بر میزان هزینه موثر است.

هزینه‌‌های درمان چین و چروک صورت با طب سوزنی در ایران متغیر است و نمی‌توان قیمت مشخصی برای آن در نظر گرفت. بسیاری از تجهیزات مورد نیاز برای این روش وارداتی هستند و این موضوع باعث می‌شود کمی هزینه درمان بالاتر رود. پزشک پس از معاینه، توضیحات دقیقی درباره میزان هزینه و تعداد جلسات مورد نیاز برای طب سوزنی ارائه خواهد داد. به‎طور کلی هزینه هر جلسه طب سوزنی صورت بین 180تا 300 هزارتومان متغیر خواهد بود.

 

سوالات متداول

آیا طب سوزنی روش درمانی دردناکی است؟

سوزن‌هایی که در درمان چین و چروک صورت با طب سنتی مورد استفاده قرار می‌گیرند، به اندازه‌ای نازکند که بیمار دردی را تجربه نمی‌کند. بیمارانی که حساسند نیز ممکن است درد خفیفی را تجربه کنند.

طب سوزنی فقط برای درمان کاربرد دارد یا می‌توان برای پیشگیری نیز از آن استفاده کرد؟

در بسیاری از کشورها از طب سوزنی برای پیشگیری استفاده می‌شود. افراد بدون اینکه مشکل خاصی داشته باشند، برای انرژی بیشتر، زیبایی و کاهش استرس و آرامش طب سوزنی انجام می‌دهند. کاربرد این روش درمانی بسیار گسترده‌تر از رفع چین و چروک‌های پوستی است.

آیا طب سوزنی می‌تواند جایگزین بوتاکس برای درمان چین و چروک صورت یا پیری پوست باشد؟

می‌توان گفت بوتاکس همه گیرترین روش آرایشی و بهداشتی به‌شمار می‌آید و طرفداران زیادی دارد. بوتاکس روش موقتی است و با اعمال نوعی سم زیر پوست به رفع چین و چروک کمک می‌کند. از آنجایی که علائم خارجی پیری پوست ممکن است بازتاب یک مشکل داخلی در بدن مانند عدم‎تعادل هورمونی باشند، می‌توان با حل این مشکل روند پیری را کُندتر کرد. طب سوزنی برای رفع علت مشکل و همچنین علائم آن طراحی شده و اثر آن ریشه‌ای‌تر از بوتاکس است.

نمایش بیشتر

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

ویزیت رایگان

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید