پوست

راهنمای جامع رفع غبغب در طب سنتی

علت غبغب در طب سنتی

علاوه برروش‌های جراحی و غیرجراحی مختلفی که برای از بین بردن غبغب وجود دارد.طب سنتی نیز برای رفع غبغب دیدگاه‌های ارزشمندی دارد. غبغب به پایین‌ترین بخش صورت و اطراف چانه گفته می‌شود. در حقیقت غبغب اختلالی است که در آن ماهیچه‌های صورت و چربی زیر چانه افزایش پیدا کرده و سبب تجمع بافت‌های چربی زیر پوست می‌شود. همپوشانی لایه‌های چربی در این ناحیه در نهایت باعث شل شدن پوست زیر چانه می‌شود.این موضوع برای بسیاری از افراد خوشایند نیست و به همین دلیل به دنبال راهی برای رفع غبغب هستند.

به صورت کلی برای رفع غبغب در دیدگاه طب سنتی باید از رژیم‌های خاصی پیروی کرد.

درمان غبغب دکتر خیر اندیش

رفع غبغب با طب سنتی

برای درمان غبغب دکتر خیراندیش بیان می‌کنند که می‌توان با گرفتن برخی رژیم‌های غذایی آن را درمان کرد. یکی از روش‌های رفع غبغب در طب سنتی گرفتن رژیم انگور است. در این رژیم، در هفته اول در صبحانه فقط انگور باید میل شود، در هفته دوم، صبحانه و نهار و در هفته سوم و چهارم، صبحانه، نهار و شام را فقط انگور باید استفاده کرد. نوع انگور نیز در این رژیم اهمیتی ندارد.

رژیم انگور خون را رقیق می‌کند، پوست را نشاط می‌بخشد و سبب رفع چین و چروک و رفع غبغب می‌شود.

رفع غبغب در طب سنتی دکتر محمد فصیحی دستجردی

 دکتر فصیحی، متخصص بیماری های عفونی و محقق طب سنتی ورزش و پیاده روی را عامل مهمی برای رفع غبغب در طب سنتی بیان می‌کنند. همچنین اضافه می‌کنند که مصرف کمتر غذاهایی که باعث تجمع چربی در ناحیه غبغب می شوند، مثل برنج مهم است. اگر فرد اصرار به مصرف برنج دارد بهتر است از برنج سبوس دار استفاده کند زیرا سبوس جلوی تجمع چربی در ناحیه غبغب را می‌گیرد.

رفع غبغب در طب اسلامی

در طب اسلامی نیز برای از بین بردن غبغب راهکارهایی بیان شده است که در ادامه این مقاله به آن می‌پردازیم:

رفع غبغب با سرکه سیب، دکتر ضیایی

برای رفع غبغب ضیایی، سرکه سیب را پیشنهاد میکنند. در این روش، برای رفع چربی‌های اضافی پوست و پوست صورت، می‌توان سرکه طبیعی سیب را روزی یک یا دو بار روی آن بخش مالید و پس از مدتی با آب شستشو داد که سبب می‌شود چربی اضافه پوست از بین برود.

رفع غبغب از دیدگاه ابن‌سینا

رفع غبغب با طب سنتی ابوعلی سینا

در نظر ابن سینا برای رفع غبغب در طب سنتی و اسلامی ، داروی خاصی وجود ندارد بلکه شخص باید ورزش کند. بهترین ورزش نیز برای آن پیاده‌روی است. ابن‌سینا برای رفع غبغب، حمام کردن خشک را پیشنهاد می‌کند که امروزه از آن به عنوان حمام سونا یاد می‌شود. هرچند سونای خشک نباید بیشتر از 8 دقیقه ادامه پیدا کند. همچنین ورزش و رعایت تغذیه را نیز باید در کنار آن مدنظر قرار داد.

رفع غبغب آیت الله تبریزیان

رفع غبغب با طب سنتی تبریزیان

حکیم تبریزیان برای رفع چربی خون و چربی‌های کل بدن که به غبغب هم می‌توان اشاره کرد، مصرف سنای مکی را توصیه می‌کنند. سنای مکی باید مرغوب باشد. به طور مثال پاکستانی نباشد زیرا اثر نمی‌کند. سنای هندی نیز در درجه دوم می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

برای رفع غبغب در طب اسلامی تبریزیان بیان می‌کند که فرد باید 4 الی 5 گرم سنای مکی را به مدت 10 دقیقه دم کند و سپس بخورد. می‌تواند به آن گل سرخ نیز اضافه کند. این عمل را هر سه روز یک‌بار تکرار کند. بهتر است فرد، دم کرده را در صبح میل نماید.

چون این دمنوش مسهل قوی به شمار می‌آید، بهتر است در روزی مصرف شود که فرد در خانه است. تبریزیان اضافه می‌کند که در استفاده از این دم کرده نباید زیاده روی کرد زیرا باعث یبوست می‌شود.

این دم نوش برای آب کردن چربی‌های شکم و پهلو نیز بسیار مفید است. بعد از رسیدن به نتیجه می‌توان هر هفته یا هر دو هفته یک‌بار از این دمنوش استفاده کرد.

داروی گیاهی برای از بین بردن غبغب

در طب سنتی برخی از گیاهان می‌توانند به عنوان راهکاری برای کاهش و از بین بردن double chin مورد استفاده قرار گیرند. یکی از این گیاهان، سیلیمارین است که به شکل عصاره، کپسول یا چای تهیه می‌شود و می‌تواند به عنوان یک ضد التهاب و آنتی اکسیدان عمل کند و باعث کاهش چربی در منطقه چانه و گردن شود. همچنین، گیاهانی مانند جنسینگ، نعناع، آلوئه ورا و روغن بادام می‌توانند نیز در این خصوص مفید باشند. با این حال، پیش از استفاده از هر گونه داروی گیاهی، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

نمایش بیشتر

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

ویزیت رایگان

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید