بینی

زیبایی بینی بدون جراحی و عمل

فهرست محتوای مقاله

زیبایی بینی بدون جراحی

زیبایی بینی بدون جراحی یک روش به نسبت جدید است که در مطب و به صورت سرپایی انجام می‌شود. این تکنیک، نگاه جراحان را به عمل زیبایی بینی با تغییرات چشمگیری همراه کرده است.

روش غیرجراحی زیبایی بینی بر ایجاد تغییرات کوچک و با این حال، قابل‌توجه در ساختار بینی متمرکز است و جایگزین مناسب‌تر، کم‌خطرتر و کم‌هزینه‌تری برای جراحی بینی به‌شمار می‌رود. با این حال، این تکنیک، راهکاری برگشت‌پذیر و موقتی است و باید در بازه‌های زمانی مختلف تمدید شود.

بدیهی است که در صورت تمایل فرد به ایجاد تغییرات دائمی، باید روش جراحی بینی را برگزیند. با وجود این، بسیاری از افراد تمایلی ندارند که زیر چاقوی جراحی قرار بگیرند. این گروه می‌توانند با استفاده از این روش غیرتهاجمی شکل ظاهری بینی خود را به‌گونه‌ای قابل توجه اصلاح کنند.

چه کسانی به زیبایی بینی بدون جراحی نیاز دارند؟

زیبایی بینی بدون جراحی
زیبایی بینی بدون جراحی

از آن‌جا که این تکنیک زیبایی، بدون انجام جراحی و به تبع آن بدون بیهوشی، بخیه یا هرگونه برشی انجام می‌شود، در اغلب مواقع بی‌خطر است. روش Nonsurgical Rhinoplasty، بیش از همه مناسب افرادی است که قصد دارند تغییرات اندکی را در شکل و فرم بینی خود ایجاد کنند.

 بسیاری از افراد، تمایلی به پرداخت هزینه‌های گزاف جراحی نداشته یا به هر دلیلی نمی‌خواهند یا نمی‌توانند زیر تیغ جراحی قرار بگیرند. این دسته از افراد به‌سادگی می‌توانند از زیبایی بینی بدون جراحی برای برطرف کردن بسیاری از مشکلات ظاهری بینی خود بهره جویند.

 ایجاد تقارن یا صاف کردن برخی بی‌نظمی‌های بینی می‌تواند تفاوت‌های بصری چشمگیری ایجاد کرده و حتی ابعاد فیزیکی بینی را کوچک‌تر جلوه دهد. به‎کارگیری این روش، برای کسانی که می‌خواهند ایرادهای زیر را در بینی خود برطرف کنند، مناسب خواهد بود:

 • قوز بینی
 • افتادگی نوک بینی
 • صاف بودن پل بینی
 • گودی روی بینی
 • شیارهای ناخوشایند اطراف بینی
 • کوچک بودن بینی و عدم تناسب آن با ابعاد صورت

بنابراین، افرادی که از مشکلات ذکر شده رنج می‌برند به‌سادگی می‌توانند با انجام روش زیبایی بینی بدون جراحی صورت متقارن‌تر و ظاهری دلپذیرتر داشته باشند. همچنین، افرادی که نخستین نشانه‌های سالخوردگی در صورت آن‌ها پدیدار شده و پوست اطراف بینی و عضلات این ناحیه از چهره آن‌ها دچار افتادگی شده است هم از گزینه‌های مناسب برای انجام این تکنیک زیبایی به‌شمار می‌روند.

عمل زیبایی بینی بدون جراحی برای چه کسانی مناسب نیست؟

زیبایی بینی بدون جراحی
زیبایی بینی بدون جراحی

 عمل زیبایی بینی بدون جراحی به کوچک کردن بینی کمکی نخواهد کرد؛ بنابراین، این روش برای افرادی که به‌دلایل مختلفی قصد دارند بینی خود را کوچک‌تر کنند، مناسب نخواهد بود.

 از سوی دیگر، این تکنیک فقط روی برخی ناهنجاری‌های ظاهری متمرکز است و مشکلات داخلی مانند پولیپ یا انحراف بینی را برطرف نمی‌کند؛ از این‌رو برای افرادی که علاوه بر تغییر فرم ظاهری بینی خود قصد از میان برداشتن مشکلات مذکور را نیز دارند، گزینه مناسبی نیست.

علاوه بر این‌ها، در مواردی لازم است تغییرات دائمی در ساختار بینی فرد ایجاد شود؛ با توجه به موقتی بودن تأثیر روش زیبایی بینی بدون جراحی، استفاده از این تکنیک در برطرف کردن دائمی نقص‌ها تأثیرگذار نخواهد بود. وجود هر یک از موارد زیر نیز موجب می‌شود که فرد گزینه مناسبی برای انجام این روش زیبایی به‌شمار نیاید:

 • بارداری
 • شیردهی
 • عفونت موضع مورد نظر
 • وجود آکنه یا تبخال در محل تحت درمان
 • وجود بیماری‌های کلوئید یا اسکار هیپروتروفیک که منجر به ایجاد گوشت اضافی می‌شوند.
 • ضعف در سیستم ایمنی
 • ابتلا به بیماری‌های خود ایمنی
 • ابتلا به بیماری‌های پوستی نظیر پسوریازیس، اگزما و وتیلیگو در محدوده تحت درمان
 • ابتلا به بیماری‌های سیستماتیک کنترل نشده
 • ابتلا به انواع حساسیت‌های شدید
 • ابتلا به آنتروفی پوستی ناشی از مصرف طولانی‌مدت کورتون
 • ابتلا به سندروم اهلرز-دنلوس
 • ابتلا به انواع بیماری‌های خونریزی دهنده
 • مصرف مداوم داروهای روآکوتان تا شش ماه پیش از انجام عمل
 • ابتلا به انواع اختلالات روانی
 • ابتلا به دیابت و مصرف انسولین

آمادگی‌های لازم برای زیبایی بینی بدون جراحی

پیش از انجام عمل بینی بدون جراحی، ابتدا لازم است بیمار توسط پزشک متخصص با دقت معاینه شود. در این مرحله، ارائه تمام سوابق پزشکی و داروهای مصرفی لازم و ضروری است. پزشک مربوطه با توجه به مشکل موجود و سلیقه فرد، بهترین روش را به او پیشنهاد خواهد داد. اگر فرد دارای شرایط خاصی باشد ممکن است پزشک او را از انجام این عمل منع کند.

در مجموع آمادگی‌های قبل از انجام این عمل عبارتند از:

 • در صورتی که فرد سابقه بیماری‌هایی نظیر فشار خون و بیماری‌های قلبی و عروقی داشته باشد، باید به پزشک خود اطلاع دهد تا اقدامات لازم را به عمل آورد.
 • اگر فرد در گذشته، تزریق ژل یا فیلر را تجربه کرده‌، باید آن‌ها را با پزشک در میان بگذارد.
 • در صورتی که فرد سابقه تبخال زدن دارد، باید پزشک را از آن مطلع کند.
 • یک هفته پیش از تزریق فیلر، فرد باید از مصرف داروهایی نظیر آسپرین، ژلوفن، ویتامین E و سایر داروهای رقیق‌کننده خون اجتناب کند.(مصرف این قبیل داروها، احتمال بروز خونریزی و کبودی را افزایش خواهد داد.)
 • فرد باید با انجام آزمایش، از قابل قبول بودن میزان ویتامین K خون خود اطمینان یابد. این امر در کاهش کبودی‌ها موثر خواهد بود. (خوردن سبزیجات دارای برگ سبز به تأمین ویتامین K بدن کمک می‌کند.)
 • بهتر است بیمار قبل از انجام این عمل، مقدار قابل‌توجهی آب بنوشد.
 • بهتر است فرد قبل از انجام فیلر یک وعده غذایی کوچک و کم حجم حاوی پروتئین و نشاسته صرف کند.
 • لازم است فرد از یک هفته پیش از انجام این عمل از خوردن برخی مواد غذایی مانند سیر، روغن ماهی، زنجبیل و سایر دمنوش‌های گیاهی اجتناب کند.
 • فرد باید یک هفته پیش از انجام این عمل، مصرف دخانیات، اعم از سیگار و قلیان را کنار گذاشته و از مصرف نوشیدنی‌های الکلی خودداری کند.
 • پیش از تزریق فیلر فرد باید از مصرف کرم‌های موضعی حاوی رتینول، اسیدگلیکولیک و موارد مشابه دیگر اجتناب کند.
 • پیش از انجام این عمل، بیمار باید از آرایش کردن خودداری کرده و صورت خود را به دقت با آب و صابون شست‌وشو دهد تا از آلودگی‌های سطحی پاک شود.

 

انواع زیبایی بینی بدون جراحی

انواع زیبایی بینی بدون جراحی
انواع زیبایی بینی بدون جراحی

عمل زیبایی بینی بدون جراحی با روش‌های مختلفی انجام‌پذیر است. نمونه‌های زیر از رایج‌ترین تکنیک‌های مرسوم به Nonsurgical Rhinoplasty به‌شمار می‌روند:

 • فیلر بینی
 • بوتاکس بینی
 • زیبایی(لیفت) بینی با نخ
 • زیبایی با تزریق ژل و چربی
 • زیبایی با مزوتراپی بینی
 • زیبایی بینی با لیزر
 • زیبایی بینی با پلاسماجت و پلکسر

زیبایی بینی بدون جراحی با فیلر

 

فیلر بینی از جمله روش‌های بی‌خطر و موثر در عمل زیبایی بینی بدون جراحی است. در این روش، مواد پرکننده‌ زیر پوست تزریق شده و ساختار بینی فرد را به‌طور موقتی تغییر می‌دهند. پزشک متخصص با استفاده از این تکنیک زیبایی می‌تواند بسیاری از اشکالات بینی از قبیل، قوز یا فرورفتگی را برطرف کرده و فرم بینی فرد را به دلخواه او تغییر دهد.

انواع فیلرهای زیبایی بینی

شاید بهتر باشد قبل از انجام فیلر بینی یا نقاط دیگر بدن، ابتدا با انواع فیلرها و تاثیر آن‌ها آشنا شویم.

هیالورونیک اسید

هیالورونیک اسید یکی از فیلرهای مورد استفاده در بینی است که به‌طور طبیعی در بدن افراد وجود دارد. این ماده بیشتر در مایع اطراف چشم قرار دارد. سفت کردن و ایجاد کشیدگی روی پوست و از بین بردن خطوط و چین و چروک بینی از جمله کاربردهای این فیلر است.

کلسیم هیدروکسید آپاتیت

این فیلر ترکیبی شبیه به ماده موجود در استخوان بدن انسان است و برای پرکردن خطوط و شیارهای عمیق‌ از آن استفاده می‌شود.

پلی‌لاکتیک اسید

عمل زیبایی بینی بدون جراحی با روش پلی لاکتیک اسید به کلاژن‌سازی پوست کمک می‌کند و باعث ترمیم پوست می‌شود. تاثیرگذاری این مواد بلافاصله بعد از تزریق، قابل مشاهده نیست. بین 2 تا 6 ماه طول می‌کشد تا این مواد تاثیر خود را که جوان‎سازی پوست است، نشان دهد.

 فیلر از نوع چربی

این نوع فیلرها از طریق لیپوساکشن از نواحی مختلف بدن که حاوی چربی است، گرفته شده و پس از انجام عملیات تصفیه و خالص شدن برای حجم دادن یا درمان چین و چروک‌های عمیق، برای تزریق آماده می‌شوند.

در انتخاب نوع فیلر باید این نکته مد نظر قرار گیرد که فیلر می‌خواهد به کدام قسمت بدن تزریق شود. به‌طور مثال، فیلرهایی که نرم‌تر هستند برای لب و فیلرهای سفت‌تر برای بینی و چانه مناسب‌تر هستند. پزشک با توجه به شرایط بیمار، بهترین نوع فیلر را پیشنهاد می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله فیلر بینی برای چه کسانی مناسب است را مطالعه نمایید.

زیبایی بینی بدون جراحی با بوتاکس

بوتاکس بینی نیز از جمله روش‌هایی است که در زیبایی بینی بدون جراحی کاربرد دارد. انجام این کار، به‌ویژه به افرادی توصیه می‌شود که نوک بینی آن‌ها به سمت پایین بوده و این حالت بینی به‌خصوص هنگام خندیدن واضح‌تر است و علاوه بر این، باعث ایجاد خطوطی در اطراف بینی می‌شود و ظاهر زیبایی ندارد.

در این روش، تزریق بوتاکس بینی کمک می‌کند تا نوک بینی این افراد بالاتر رفته و خطوط اطراف بینی آن‌ها برطرف شود.

زیبایی بینی بدون جراحی با نخ

لیفت بینی با نخ یکی دیگر از روش‌های غیرجراحی است که برای داشتن یک بینی خوش فرم مورد استفاده قرار می‌گیرد. لیفت بینی در واقع تکنیکی است که برای اصلاح و بازسازی بینی به‌کار برده می‌شود.

با توجه به پیشرفت فناوری‌های پزشکی، انجام برخی اصلاحات نیازی به جراحی ندارد. عمل لیفت بینی با نخ هم یک روش سرپایی است که در مطب پزشک انجام می‌شود. اجرای این تکنیک در برطرف کردن قوز بینی و افتادگی نوک بینی موثر است.

زیبایی بینی بدون جراحی با ژل

زیبایی بینی بدون جراحی با ژل
زیبایی بینی بدون جراحی با ژل

تزریق ژل و چربی به بینی، یکی دیگر از روش‌های Nonsurgical Rhinoplasty است. این روش سرپایی و بدون نیاز به بستری و با بی‌حسی موضعی، در مطب پزشک انجام می‌شود. تزریق چربی به‌منظور برطرف کردن ناصافی و عدم توازن و برای پوشاندن قوز بینی کاربرد دارد. چربی مورد نیاز در این روش از نواحی مختلف بدن فرد نظیر شکم و پهلوها گرفته شده و به بینی او تزریق می‌شود. در مواردی هم به جای چربی از ژل استفاده می‌شود. تمام ژل‌های مورد استفاده در این تکنیک زیبایی باید ازسوی سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تأیید شده باشند.

زیبایی بینی بدون جراحی با مزوتراپی

مزوتراپی بینی هم یکی دیگر از روش‌هایی است که به کمک روند زیبایی بینی بدون جراحی می‌آید. این تکنیک هم برای رفع برخی مشکلات هر دو نوع بینی گوشتی و استخوانی کاربرد دارد. این عمل نیز با تزریق انجام می‌شود و با بی‌حسی موضعی همراه است. تکنیک مزوتراپی بینی هم مانند سایر روش‌های مذکور، دوره نقاهت طولانی‌مدتی ندارد و حداکثر پنج روز زمان لازم است تا فرد بتواند فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرد.

زیبایی بینی بدون جراحی با لیزر

زیبایی بینی با لیزر یک تکنیک ساده در زیبایی بینی بدون جراحی است که با تغییر رنگ برخی نواحی اطراف بینی و تیره و روشن کردن آن، محدوده تحت درمان را کانتور کرده و موجب می‌شود بینی کوچک‌تر به نظر برسد. از سوی دیگر، استفاده از لیزر می‌تواند در کم کردن حجم چربی بینی موثر باشد و به این ترتیب، آن را کوچک‌تر کند.

بدیهی است که به‌کارگیری این روش در برطرف کردن مشکلاتی مانند قوز، فرورفتگی، عدم تقارن و مواردی از این قبیل تأثیرگذار نخواهد بود. گفتنی است که استفاده از لیزر می‌تواند با ایجاد تغییر در بافت پوست، از بین بردن جای جوش و زخم و تقویت روند کلاژن‌سازی به زیبایی بینی کمک کند. انجام این روش نیز سرپایی است.

زیبایی بینی بدون جراحی با پلاسماجت

زیبایی بینی بدون جراحی با پلاسماجت 
زیبایی بینی بدون جراحی با پلاسماجت

 پلاسماجت بینی و پلکسر هم از جمله روش‌های موثر در فرم‌دهی بینی هستند که امروزه نظر افراد بسیاری را به خود جلب کرده‌اند. پلاسماجت و پلکسر در واقع نام دو دستگاهی است که به لیفتینگ بینی کمک کرده و تنها در میزان قدرت تفاوت دارند. هر دو دستگاه یادشده برای انجام این کار از روش تولید پلاسما بهره می‌برند. پلاسمای تولید شده به‌وسیله این دستگاه‌ها از طریق سوراخ‌های ریزی که در ناحیه درمان ایجاد می‌شوند به زیر پوست نفوذ کرده و علاوه بر چربی‌سوزی، روند کلاژن‌سازی را نیز تقویت می‌کنند.

زمان مورد نیاز برای زیبایی بینی بدون جراحی

همان‌طور که گفته شد، عمل زیبایی بینی بدون جراحی با روش‌های مختلفی انجام می‌شود و هر یک از این تکنیک‌ها روند خاص خود را دارند. با این حال، تمام روش‌های یادشده سرپایی بوده و در مطب پزشک متخصص انجام می‌شوند. به علاوه، زمان اجرای همه این تکنیک‌ها کوتاه بوده و انجام آن‌ها بین 15 تا 30 دقیقه طول می‌کشد.

مراحل زیبایی بینی بدون جراحی

مراحل عمل Nonsurgical Rhinoplasty را به اختصار می‌توان چنین برشمرد:

 • انجام مشاوره‌های لازم با پزشک متخصص
 • بررسی سوابق پزشکی
 • بی‌حسی موضعی منطقه تحت درمان
 • تزریق ژل، فیلر، بوتاکس یا جاگذاری نخ مخصوص
 • در برخی موارد، ماساژ منطقه تحت درمان به‌منظور فرم‌دهی کامل

عمل زیبایی بینی بدون جراحی یک روش غیرتهاجمی است که نیازی به بیهوشی کامل ندارد و با استفاده از بی‌حسی موضعی، همراه با تزریق داروی بی‌حسی یا ژل بی‌حس‌کننده انجام می‌شود. با این حال، بهتر است یکی از دوستان یا اعضای خانواده فرد تحت درمان وی را همراهی کرده و در مدت انجام این عمل، کنار بیمار باشد.

مراقبت‌ها و محدودیت‌های بعد از عمل زیبایی بینی بدون جراحی

تکنیک Nonsurgical Rhinoplasty هم مانند هر روش زیبایی دیگری با مراقبت‌ها و محدودیت‌هایی همراه است که از میان آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

فرد پس از انجام این عمل زیبایی باید،

 • تا مدتی از قرار دادن عینک روی بینی خود خودداری کند.
 • رفتن به سونا، استخر و جکوزی را تا یک هفته عقب بیندازد.
 • حداقل به مدت یک هفته از انجام تمرینات ورزشی اجتناب کند.
 • بنا به دستور پزشک، تا مدتی از پایین انداختن سر خودداری کند.

دوره نقاهت زیبایی بینی بدون جراحی

انجام عمل زیبایی بینی بدون نیاز به جراحی ممکن است با اندکی درد، تورم و التهاب در منطقه تزریق و تحت درمان همراه باشد. چند ساعت پس از انجام عمل، التهاب و درد به‌تدریج فروکش کرده و نتیجه نهایی و مطلوب قابل مشاهده خواهد بود. بیمار برای سرعت بخشیدن به روند بهبودی، می‌تواند از کمپرس سرد استفاده کند.

با توجه به گوناگونی روش‌های زیبایی بینی بدون جراحی و غیرتهاجمی بودن آن‌ها، مدت زمان نقاهت بسیار کوتاه و بسته به نوع عملیات از 5 روز تا یک هفته متغیر خواهد بود.

توقعات بیمار پس از عمل زیبایی بینی بدون جراحی

پس از انجام عمل زیبایی بینی بدون جراحی، بیمار انتظار دارد که فرورفتگی‌ها و برآمدگی‌های نامطلوب بینی نامحسوس‌تر شده و بینی و صورت او از تقارن بیشتری برخوردار شوند. علاوه براین، بیمار انتظار دارد بعد از به‌کارگیری هر یک از روش‌ها بتواند بدون درنگ به محل کار خود بازگردد. البته، همان طور که پیش‌تر هم گفته شد، رعایت برخی نکات تا یک هفته پس از درمان ضروری خواهد بود. در این صورت، پیش‌بینی می‌شود که نتیجه حاصل بین 6 ماه تا یک سال دوام داشته باشد.

مزایای زیبایی بینی بدون جراحی

برخی مزایای قابل توجه زیبایی بینی بدون جراحی عبارتند از:

 • عدم نیاز به جراحی
 • درگیر نبودن با مشکلات بیهوشی کامل
 • دوران نقاهت کوتاه
 • عدم نیاز به بستری شدن
 • موقتی بودن تغییرات ایجاد شده (در صورت نارضایتی فرد از نتیجه کار، کافی است صبر کند تا مواد تزریق شده جذب بدن شده و آثار آن‌ها از بین برود.)
 • به صرفه بودن

معایب زیبایی بینی بدون جراحی

هر عملی علاوه بر آثار و نتایج مثبت می‌تواند معایبی نیز داشته باشد. روش Nonsurgical Rhinoplasty نیز از این قاعده مستثنا نیست و از جمله معایب این روش می‎توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اگر فرد به‌دنبال تأثیر دائمی روی بینی خود باشد، استفاده از این روش او را دلسرد خواهد کرد.
 • انجام این روش‌ها نیز با عوارضی نظیر کبودی و تورم همراه خواهد بود.
 • تزریق مواد در محل نامناسب ممکن است به خونریزی زیر جلدی منجر شده و بینایی فرد را مختل کند.
 • اغلب این روش‌ها جدید هستند و آثار و عوارض جانبی احتمالی آن‌ها هنوز به‌درستی مورد بررسی و مطالعه قرار نگرفته است.
 • هزینه انجام این روش‌ها تحت پوشش بیمه درمان نیست.

عوارض جانبی زیبایی بینی بدون جراحی

عوارض جانبی زیبایی بینی بدون جراحی
عوارض جانبی زیبایی بینی بدون جراحی

از آن‌جا که روش‌های غیرجراحی زیبایی بینی نیازی به بیهوشی کامل ندارند و با استفاده از بی‌حسی موضعی یا در مواردی تجویز داروی آرام‌بخش خوراکی یا کرم‌های بی‌حس‌کننده انجام می‌شوند، در مقایسه با جراحی زیبایی بینی، خطرات و عوارض جانبی به مراتب کمتری دارند. با این وجود، در برخی مواقع تزریق مواد نامناسب و غیراستاندارد و در عین حال، مهارت کافی نداشتن پزشک و انجام تزریق در محل نادرست ممکن است مشکلات جدی را برای فرد به‌وجود آورد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بروز حساسیت
 • عفونت
 • تجمع ماده تزریق شده در یک نقطه یا حرکت آن به بخش‌های دیگر صورت و تشکیل گرانولوم (این اتفاق، بیشتر زمانی روی می‌دهد که مقدار زیادی از ماده قابل تزریق به‌وسیله انژکتورهای غیراستاندارد وارد بدن شود.)
 • در موارد نادری، ایجاد نابینایی
 • در موارد نادری، ایجاد بافت مردگی (این امر ممکن است به‌دلیل مسدود شدن رگ‌ها روی دهد.)
 • در موارد نادری، ایجاد ضایعه مغزی (این امر ممکن است به‌دلیل تزریق فیلر به داخل رگ‌ها اتفاق بیفتد.)
 • بروز برخی مشکلات پوستی

 

زیبایی بینی بدون جراحی توسط چه متخصصی انجام می‌شود؟

عمل زیبایی بینی بدون جراحی توسط سه دسته از متخصصان، یعنی؛ پزشکان متخصص گوش، حلق و بینی، جراحان فک و صورت و جراحان پلاستیک انجام می‌شود.

کدام نواحی بینی برای تزریق بی‌خطرتر هستند؟

تزریق به پل بینی به مراتب کم‌خطرتر از نوک یا پره‌های بینی است. مراجعه به پزشک متخصص و رعایت موارد احتیاطی می‌تواند عوارض ناشی از انجام این روش‌ها را تا حد قابل‌توجهی کاهش دهد.

هزینه عمل زیبایی بینی بدون جراحی چقدر است؟

هزینه هر یک از روش‌ها با توجه به تجهیزات مورد نیاز، نوع مواد و میزان آن متفاوت خواهد بود.

آیا تأثیر زیبایی بینی بدون عمل جراحی دائمی خواهد بود؟

خیر. پس از حدود شش ماه تا دو سال تأثیر این عمل از بین خواهد رفت.

بعد از چه مدتی باید عمل تزریق را تمدید کرد؟

 فرد در پایان سال اول می‌تواند برای تمدید لیفت یا فیلر بینی مراجعه کند.

در روش لیفت بینی، فقط نوک بینی بالا می‌رود یا پره‌های بینی هم جمع می‌شوند؟

در صورت تمایل، می‌توان با پرداخت هزینه اضافی پره‌های بینی را هم جمع کرد.

آیا فرد بعد از تزریق می‌تواند از چسب استفاده نکند؟

خیر. استفاده از چسب یکی از مهم‌ترین بخش‌های این روش است. در واقع، فرد حتما باید به مدت شش هفته چسب را روی بینی خود نگه‌ دارد. در غیر این صورت، نخ‌ها از جای خود خارج شده و اثر عمل از بین خواهد رفت.

 

مطالعه بیشتر

نمایش بیشتر

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

ویزیت رایگان

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید